Manchester United ukázal veľkorysé gesto: Niekde šetria každé euro, tu sa myslí na ľudí

Štadión Old Trafford
Štadión Old Trafford

MANCHESTER - Vedenie anglického Manchestru United oznámilo, že všetkým príležitostným pracovníkom vyplatí zvyšok sezóny aj v takom prípade, ak by sa ligová súťaž náhodou zrušila, alebo sa hrala za zatvorenými dverami.

Predstavitelia Futbalovej asociácie (FA) trvajú na dokončení aktuálneho ročníka, no Manchester United myslí na svojich pracovníkov, ktorí obsluhujú domáce zápasy na Old Trafford. United je pripravený tomto prípade zaplatiť viac ako jeden milión libier. Klub sa zaviazal vyplatiť viac ako 3000 zamestnancov, aby im pomohol v dôsledku finančnej neistoty, ktorej čelia príležitostní pracovníci počas pandémie koronavírusu.

Výkonný viceprezidnet Ed Woodward povedal: ,,Spoliehame sa na našich výborných zamestnancov, ktorí vždy poskytli fanúšikom na Old Trafford vynikajúce služby. Chápeme, že sa jedná o bezprecedentné okolnosti, a chceme im poskytnúť aspoň nejakú podporu, ktorá sa týka našich všetkých zostávajúcich zápasov v tejto sezóne. Dúfame a tešíme sa, že našich priaznivcov a kolegov privítame na Old Trafford čo najskôr."

Manchester United rovnako zaplatil jednorázovú sumu vo výške 350 libier všetkým fanúšikom, ktorí si zakúpili vstupenky, letenky, ubytovanie na zápas Európskej ligy proti rakúskemu LASK Linz. Stretnutie sa nakoniec z dôvodu preventívnych opatrení hralo bez divákov. Jednalo sa o približne 900 fanúšikov červených diablov. Treba povedať, že v oboch prípadoch sa jedná o naozaj pekné gesto.


Tagy: Manchester United

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/mc
Foto:
manutd.com

DISKUSIA