Mrazivé slová nemeckého odborníka: Futbalová rodina v smútku, ligová stopka do konca roka!

Robert LewandowskiRobert Lewandowski Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

BERLÍN - Virológ Jonas Schmidt-Chanasit z Inštitútu Bernharda Nochta pre tropické lekárstvo je presvedčený, že nemecká futbalová liga sa tento rok nedohrá. Bundesliga je momentálne prerušená kvôli pandémii koronavírusu a podľa experta sa pravdepodobne obnoví až v roku 2021.

"Keď sa pozriete, ako situácia v Európe vyzerá a ako ešte vyzerať bude, tak som pevne presvedčený, že je absolútne nereálne, aby sa tento rok ešte hralo," povedal vedec v rozhovore pre televíznu stanicu NDR. "Riešením nie sú ani zápasy bez divákov, pretože fanúšikovia by sa k spoločnému sledovaniu zišli inde. Situáciu by to znovu len zhoršilo," dodal.

"Navyše je veľa vecí, ktoré v prípade uvoľnenia opatrení musia mať pred futbalom prednosť. Napríklad otvorenie škôlok. Podujatia a najmä tie, kde sa stretáva viac ľudí, by mali byť až na poslednom mieste. Nemalo by sa to podceniť, preto si myslím , že v súvislosti s futbalom sa môžeme o začiatku súťaží baviť až o začiatku ďalšieho roka," vyhlásil.


Čítajte aj: Prichytený pri čine, začali ho trestne stíhať: Naštval vládu aj samotný Real Madrid


Futbal v Nemecku, kde doteraz zaznamenali približne 14 tisíc nakazených a 31 mŕtvych, bol kvôli chorobe COVID-19 prerušený minimálne do 2. apríla. Rovnako sa zachovala väčšina ďalších európskych súťaží naprieč všetkými športami. Kvôli pandémii už boli zrušené aj futbalové majstrovstvá Európy.

Viac o téme: Bundesliga Koronavírus Jonas Schmidt-Chanasit
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články