Motoristické divadlo odložené na neurčito: Zabudnite na nudu, fanúšikovia sa majú na čo tešiť

Max Verstappen
Max Verstappen

LONDÝN - Fanúšikovia formuly 1 sa po zrušení úvodných siedmich Veľkých cien sezóny dočkajú náhrady vo forme virtuálnych pretekov, ktorých sa zúčastnia aj skutoční piloti F1. Vedenie šampionátu spustilo oficiálnu sériu videoherných Grand Prix a prvé z nich sa uskutočnia už túto nedeľu, kedy sa mala pôvodne uskutočniť Veľká cena Bahrajnu.

"Každý nasledujúci závodný víkend budú preteky formuly 1 z reálneho sveta nahradené virtuálnou veľkou cenou," oznámili predstavitelia šampionátu, ktorý sa kvôli pandémii koronavírusu rozbehne najskôr v júni. "V prvých pretekoch série budú na rošte súčasní piloti formuly 1 spoločne s množstvom hviezd, ktoré oznámime neskôr," uviedli zástupcovia seriálu F1.

Preteky budú môcť fanúšikovia sledovať na oficiálnom kanáli formuly 1 na YouTube, na Twitchi a Facebooku. Celá akcia by mala trvať 90 minút, preteky sa pôjdu na polovičnú vzdialenosť 28 kôl.Už minulý víkend si zapretekali vo videohrách jazdci F1 Max Verstappen a Lando Norris, ktorí si esportom vynahrazovali zrušenú Veľkú cenu Austrálie.


Čítajte aj: Hotové peklo pre najrýchlejších mužov planéty: Po návrate do kolotoča si vôbec nevydýchnu


Tohtoročný seriál formuly 1 sa rozbehne najskôr 7. júna v Azerbajdžane. Zrušené bez náhrady boli preteky v Austrálii a ikonická Veľká cena Monaka, v neskoršom termíne by sa mohli do kalendára vrátiť odložené Grand Prix Bahrajnu, Vietnamu, Číny, Holandska a Španielska.


Tagy: F1 Max Verstappen Lando Norris

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Rick Rycroft

DISKUSIA