V kríze poznáš skutočných šampiónov: Sto klobúkov dolu, NBA sa pustila do boja s koronavírusom

Luka Dončič
Luka Dončič

NEW YORK - Zámorská basketbalová NBA odštartovala v piatok kampaň, ktorej úlohou je inšpirovať a pomáhať ľudom reagovať na pandémiu koronavírusu. Program s názvom NBA Together prinesie každý deň rozhovory s hráčmi a funkcionármi, edukatívne videá a ďalší obsah pre mládež, informovala agentúra AP.

NBA prerušila sezónu po tom, čo bol jeden z hráčov pozitívne testovaný na koronavírus. Vedenie ligy plánuje vyzbierať 50 miliónov USD na podporu ľudí postihnutých pandémiou.

Dallas finančne pomôže zdravotníkom v nemocniciach

Majiteľ klubu NBA Dallas Mavericks Mark Cuban a rozohrávač Luka Dončič s Dwightom Powellom venujú značnú finančnú čiastku miestnym nemocniciam. Podľa agentúry AP sľúbili 500.000 dolárov na podporu dennej starostlivosti o deti zdravotníckeho personálu počas koronavírusovej krízy.

"Nedokážeme našim zdravotníkom a ostatnému personálu dostatočne poďakovať za ich obetavosť pre druhých. Je nám cťou pomôcť im," cituje agentúra AP slová Cubana. Profiligu pre pandémiu prerušili od 11. marca, v USA evidujú takmer 16.500 nakazených a 224 mŕtvych.


Tagy: Dwight Powell Luka Dončič koronavírus NBA Together Dallas Mavericks Mark Cuban

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Ray Carlin

DISKUSIA