Serena priznala, že cíti úzkosť: Môžem vyletieť z kože, keď niekto okolo mňa kýchne alebo zakašle

Serena Williamsová
Serena Williamsová

MIAMI - Pandémia koronavírusu obrátila ľuďom každodenný život hore nohami, uväznila ich v domovoch a nová realita dolieha aj na športovcov. Slávna americká tenistka Serena Williamsová priznala, že cíti úzkosť.

"Každá maličkosť ma privádza k šialenstvu," uviedla 23-násobná grandslamová šampiónka. Choroba COVID-19 si už celosvetovo vyžiadala viac ako 10.000 ľudských životov a tiež veľa športovcov sa musí vyrovnávať s neistotou. Nevedia, čo čaká ich šport ani ich samostných. 

"Zo začiatku som si hovorila: 'Ale čo, toto sa ma vôbec netýka'," popisovala Williamsová v sérii videí na mobilnej aplikácii TikTok. Ukázala tam, ako po zrušení turnaja v Indian Wells precvičovala vyhýbanie sa sociálnemu kontaktu. "Toto prvé zrušenie viedlo k ďalším a ďalším a z toho všetkého vznikla úzkosť, ktorú teraz cítim. Môžem vyletieť z kože, keď niekto okolo mňa kýchne alebo zakašle," povedala tridsaťosemročná hrajúce legenda.

Život v neistote

Kým miliardy ľudí na svete trpia kvôli rýchlemu šíreniu vírusu podobnými obavami ako Williamsová, situácia má tiež vplyv na športovcov, ktorí dúfali v účasť na tohtoročných olympijských hrách. Tisíce uchádzačov o štart v Tokiu teraz žijú v neistote, pretože množstvo kvalifikačných turnajov bolo odložených alebo zrušených.

Preto napríklad olympijský výbor USA začal v tomto období venovať výraznejšiu pozornosť duševnému stavu svojich športovcov. "Pracujeme na tom, aby sme s nimi komunikovali a aby sme ich z hľadiska duševného zdravia čo najviac podporili," uviedla šéfka olympijského výboru USA Sarah Hirshlandová.


Čítajte aj: Chráňme sa! Maestro Federer vyzval ľudí k zodpovednosti: Musíme to brať veľmi, veľmi vážne


Americký olympijský výbor v piatok podporil stanovisko MOV, ktorý aj za súčasnej pandémie trvá na tom, že olympijské hry v Tokiu začnú podľa plánu 24. júla.


Tagy: Serena Williamsová

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

DISKUSIA