Pandémia narušila aj program dvadsaťjednotky: Kentoš kvituje, že zvíťazil zdravý rozum

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav KentošTréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Jaroslav Kentoš Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

BRATISLAVA - Opatrenia Európskej futbalovej únie počas pandémie koronavírusu sa dotkli aj slovenskej reprezentácie do 21 rokov. V marci mala odohrať kvalifikačné zápasy o postup na budúcoročný európsky šampionát, duely v Gruzínsku (26. marca) aj v Nitre proti Lichtenštajnsku (31. marca) však tiež zrušili.

"Myslím si, že zvíťazil zdravý rozum. Aktuálna situácia v spoločnosti nie je jednoduchá a odloženie marcových zápasov je už len akési vyústenie. Prvoradé je teraz, aby sa nákaza nešírila a ľudia si chránili zdravie," uviedol na webe Slovenského futbalového zväzu tréner "dvadsaťjednotky" Jaroslav Kentoš.

Štyridsaťpäťročný kormidelník prevzal lavičku koncom decembra po Adrianovi Guľovi, na súťažnú premiéru si však musí ešte počkať: "UEFA v utorok oznámila, že vznikne pracovná skupina, ktorá sa bude zaoberať kalendárom zápasov. Neostáva nám nič iné, len čakať. Uvidíme, kedy sa športový život opäť rozbehne. Od toho sa budú odvíjať aj ďalšie kvalifikačné stretnutia 'dvadsaťjednotky'. Bol by som rád, rovnako ako všetci, keby sa situácia okolo šírenia koronavírusu čo najskôr upokojila a život by začal opäť klasicky fungovať."

Chalani sú v poriadku 

Napriek vynútenej pauze je Kentoš so svojimi zverencami v kontakte a má prehľad o ich zdravotnom stave. Pozitívum je, že napriek pandémii sú všetci zdraví. "Sme s nimi v kontakte. Dostávame od nich informácie o ich zdravotnom stave či o individuálnych tréningoch, keďže v kluboch netrénujú. Našťastie, až na drobné šrámy, sú chalani v poriadku," dodal Kentoš, ktorý prezradil aj svoj program počas týchto dní: "Som doma s manželkou, vybiehame len na nákupy. Okrem toho sa venujem samovzdelávaniu, viac čítam, venujem sa angličtine a postupne analyzujem ďalších súperov našej kvalifikačnej skupiny."

Slováci sú v 2. skupine na štvrtom mieste so šiestimi bodmi o skóre za Gruzíncami, majú však zápas k dobru. Na čele figurujú Švajčiari, ktorí sú po štyroch dueloch stopercentní, druhí sú Francúzi s deviatimi bodmi.

Viac o téme: UEFA Slovensko 21 Jaroslav Kentoš Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Lukáš Grinaj
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články