Česká hviezda KHL zaujala triezvy postoj: Sezóna je zrejme pasé, z Moskvy chce ísť domov autom

Jiří Sekáč počas zápasu KHL
Jiří Sekáč počas zápasu KHL

MOSKVA - Kontinentálna hokejová liga je poslednou z elitných európskych súťaží, ktorá pre pandémiu koronavírusu predčasne neukončila sezónu 2019/20. Vedenie ligy dočasne pozastavilo ročník do 10. apríla s nádejou, že sa potom dohrá play-off. Z osmičky účastníkov druhého kola sa však odhlásili fínsky Jokerit Helsinki s kazašským Barysom Nur-Sultan a podobný krok zvažuje aj ruský Ak Bars Kazaň.

"Nie je jasné, keby sa bude hrať a či sa vôbec bude hrať. Nezostáva nám nič iné, len čakať. Neviem si však dobre predstaviť, ako by sme po tejto prestávke pokračovali. Podľa mňa už k tomu nedôjde, ale uvidíme," povedal v rozhovore pre Hokej.cz český útočník Jiří Sekáč, ktorého zamestnávateľ CSKA Moskva ovládol základnú časť a v play-off chcel obhájiť zisk Gagarinovho pohára.

Vo väčšine európskych krajín reagujú na šírenie ochorenia COVID-19 prísnymi opatreniami, v Rusku k nim pristupujú postupne. "Deti nechodia do školy, ale inak je v Moskve celkom pokoj. Pripadá mi to tak, že život beží úplne normálne. Nemám veľké obavy, čo je možno spôsobené tým, že v Rusku to nie je vyhrotené. Na ulici má občas niekto rúško, ale inak je všetko rovnaké. Dodržujeme hygienu, dávame si pozor a vieme, že musíme byť opatrní," hovoril krídelník so skúsenosťami z NHL.

Do Česka sa vráti až po sezóne

Prestávku v KHL využili viacerí legionári z ruských klubov na návrat do domoviny. Severania z Ufy si dokonca zabezpečili špeciálny let do Helsínk. Sekáč nad podobnou možnosťou neuvažoval. Do Česka sa vráti až po sezóne a výlučne autom. "Mal som to v pláne dlhšie, nesúvisí to so súčasnou situáciou. Z Moskvy to je domov približne 1700 kilometrov. Otec s kamarátom, ktorí mi priniesli v priebehu sezóny auto, zvládli túto vzdialenosť za 20 hodín. Mne to bude trvať dlhšie, keďže sa budem chcieť aj vyspať. Nájsť trasu nie je jednoduché. Chcel som ísť cez Litvu, Lotyšsko a Poľsko, ale to uzavrelo hranice. Uvidíme, aké budú možnosti," dodal účastník MS 2014 a ZOH 2018.


Tagy: Jokerit Helsinki CSKA Moskva AK Bars Kazaň Gagarinov pohár Jiří Sekáč Barys Nur-Sultan koronavírus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA