Pekaríka šokovala nezodpovednosť Nemcov: Ľudia sa na nás pozerali ako na mimozemšťanov!

Peter Pekarík
Peter Pekarík

BERLÍN - Slovenského futbalistu Petra Pekaríka šokovala ľahkovážnosť a nezodpovednosť, s akou k pandémii nového typu koronavírusu pristupujú ľudia v Nemecku. Tridsaťtriročný obranca Herthy Berlín si s rúškom a ochrannými okuliarmi v obchode pripadal ako mimozemšťan.

"Správanie ľudí v Berlíne ma s ohľadom na momentálnej vážnu situáciu dosť sklamalo a zaskočilo. Ľudia sú stále pomerne ľahostajní a absolútne nezodpovední. Keď sme v nutnom prípade potrebovali vyjsť z bytu do potravín, lekárne alebo drogérie a mali sme na tvárach rúška a okuliare, ľudia sa na nás pozerali ako na mimozemšťanov," povedal denníku Šport Pekarík, ktorého spoluhráčom v Herta je aj český reprezentant Vladimír Darida.

"Zamestnanci v obchodoch alebo na pošte neboli vôbec ničím chránení. Celkovo by ste v Berlíne, vyspelom veľkomeste s miliónmi ľudí z celého sveta, spočítali ľudí s rúškami na prstoch dvoch rúk. Očakávali sme od spoluobčanov oveľa zodpovednejší prístup. V tomto smere som rád, aká opatrenie prijalo Slovensko," dodal slovenský reprezentant.

Predpovedi Merkelovej sa vôbec nečudujem

Medzi potvrdenými prípadmi nákazy v Berlíne je aj jeden nemenovaný hráč Herthy. Pekarík sa trochu obáva, aby sa vzhľadom k nezodpovednému prístupu ľudí nenaplnili slová kancelárky Angely Merkelovej, podľa ktorej sa môže nakaziť až 70 percent Nemcov.

"Keď mám možnosť vidieť na vlastné oči tento nezodpovedný, neohľaduplný a ľahostajný prístup ľudí k celej mimoriadne vážnej situácii, tak sa predpovedi Angely Merkelovej vôbec nečudujem. Verím však, že jej slová sa nakoniec predsa len nenaplnia," uviedol Pekarík.


Tagy: Hertha Berlín Peter Pekarík

Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA