Vykopneme koronu! Iniciatíva futbalových hviezd vyzbierala už vyše 2,5 milióna!

Hráč Bayernu Joshua Kimmich
Hráč Bayernu Joshua Kimmich

MNÍCHOV - Ku charitatívnej iniciatíve "Vykopneme koronu" (WekickCorona), ktorú založili nemeckí futbalisti Leon Goretzka a Joshua Kimmich, sa pridáva čoraz viac hráčov a za prvých pár dní existencie vyzbierala na pomoc v boji s pandémiou už vyše 2,5 milióna eur.

Spoluhráči z Bayernu Mníchov Kimmich a Goretzka dali prvý milión a v nedeľu sa suma viac ako zdvojnásobila. K iniciatíve sa postupne pridali poľský útočník z Bayernu Robert Lewandowski aj s manželkou, nemecký reprezentant z Manchestru City Leroy Sane, Julian Draxler z PSG, obranca Borussie Dortmund Mats Hummels, či holandský kanonier Klaas-Jan Huntelaar.

Dokopy prispelo už vyše 20 futbalistov a zapojilo sa aj vyše 500 malých darcov. Cieľom iniciatívy je pomôcť sociálne slabším prekonať súčasnú krízu so šírením pandémie koronavírusu. O pomoc ju požiadalo už vyše 350 subjektov.

V Nemecku evidovali v nedeľu popoludní vyše 23.900 prípadov ochorenia COVID-19, 93 ľudí zomrelo. Celosvetovo je v 188 krajinách/územiach potvrdených viac ako 318-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 13.600 osôb.


Tagy: Joshua Kimmich Leon Goretzka Vykopneme koronu

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Matt Dunham

DISKUSIA