Tak predsa opustí Park princov? Hviezdny Neymar si žiada veľký letný prestup!

Oslavujúci Neymar
Oslavujúci Neymar

PARÍŽ - Zdá sa, že sága Neymar plná prosieb hviezdneho Brazílčana opustiť Park princov, bude mať pokračovanie. Hviezda PSG si stoj čo stoj chce u vedenia vydupať prestup a to už v nadchádzajúcom letnom prestupovom termíne!

Brazílska superstar zažíva v drese PSG ďalšiu výbornú sezónu. V 19 zápasoch Ligue 1 a tiež Ligy majstrov nastrieľal 27-ročný Brazílčan šestnásť gólov aj keď jeho začiatky boli náročné. Do sezóny sa totiž vracal po dlhotrvajúcom zranení a navyše nastupoval pred nahnevanými fanúšikmi. Tých si Neymar znepriatelil potom, čo verejne vyhlásil, že chce opustiť Park princov a silno zatúžil po veľkom návrate do Barcelony, kde predtým pôsobil.

Jeho snahy mu ale klub z Parku princov zatrhol a Neymar si musel nechať zájsť chuť a po viacerých neprofesionálnych výstupoch a gestách si proti sebe poštval fanúšikov PSG. Celá sága zrejme bude mať pokračovanie, pretože túžba Brazílčana odísť z Paríža je stále aktuálna. Denník The Sun prišiel s informáciou, že Neymar požiada vedenie o odchod už počas tohto letného prestupového obdobia. 

Neymar sa mal stretnúť so športovým riaditeľom suveréna francúzskej Ligue 1 Leonardom, s ktorým mal riešiť svoje pohnútky veľkého návratu na barcelonský Camp Nou. Otázne je, ako bude reagovať ak sa mu nepodarí vydupať si uvoľnenie z exkluzívneho kontraktu s PSG a bude musieť aj napriek svojej vôli naďalej pôsobiť v Parku princov. 

Barcelona má v pláne masívne prebudovanie kádra o čom svedčia aj posledné informácie o umiestnení francúzskeho kanoniera Griezmanna na transferovú listinu. Práve predaj dvadsaťdeväťročného Francúza, ktorý na Camp Nou prišiel pred necelým rokom, by mohol katalánskemu klubu pomôcť priviesť späť Brazílčana z PSG či získať argentínskeho útočníka Lautaro Martíneza z Interu Miláno, o ktorého Blaugranas tiež prejavili záujem. 


Tagy: FC Barcelona Neymar PSG Antoine Griezmann Lautaro Martínez

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP - Michel Spingler

DISKUSIA