Koronavírus siahne aj na Messiho milióny: Hviezdy FC Barcelona pristúpili na zníženie platov

Lionel Messi
Lionel Messi

BARCELONA - Lídri futbalového tímu FC Barcelona na čele s Lionelom Messim sa dohodli s prezidentom klubu Josepom Mariom Bartomeuom na znížení platov. Dôvodom sú predpokladané klubové straty v súvislosti s prehlbujúcou sa pandémiou koronavírusu.

Okrem Messiho sa na schôdzke s Bartomeuom zúčastnili aj Sergio Busquets, Sergi Roberto a Gerard Piqué. O koľko sa hráčom španielskeho futbalového majstra v čase prerušenia najvyššej súťaže zredukujú mzdy, zatiaľ nekonkretizovali.

"Súčasná dohoda medzi hráčmi a vedením klubu sa týka iba A-tímu FC Barcelona. Ostatné klubové zložky by sa mohli neskôr pridať," informoval portál sportmediaset.it.

Španielske médiá ďalej informovali, že prezident FC Barcelona sa v najbližších dňoch stretne so zástupcami Európskej asociácie klubov, Európskej futbalovej únie ako aj predstaviteľmi Európskych ligových súťaží, aby prijali spoločný postup pri znižovaní platov svojich hráčov v súvislosti s očakávaným ťažkým obdobím preklenutia strát spôsobených koronavírusom. "Mal by sa v tomto smere vytvoriť homogénny vzorec pre celú Európu. Najmä čo sa týka krajín najviac postihnutých koronavírusom," tvrdia španielske a talianske médiá.


Tagy: Lionel Messi FC Barcelona Josep Maria Bartomeu

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Manu Fernandez

DISKUSIA