Pre pomoc sú ochotní urobiť čokoľvek: Krok brazílskych klubov si zaslúži rešpekt a uznanie

Štadión Maracana v Rio de Janeiro
Štadión Maracana v Rio de Janeiro

RIO DE JANEIRO - Elitné brazílske futbalové kluby poskytli v boji proti dôsledkom koronavírovej pandémie k dispozícii svoje štadióny. Tie by mali slúžiť ako poľné nemocnice a uľaviť tak preplneným zdravotníckym zariadeniam. Jedným z nich bude i legendárna Maracana.

K akcii sa pripojila viac ako polovica brazílskych prvoligových klubov, pomoc potrebujú predovšetkým husto obývané metropoly Sao Paulo a Rio de Janeiro. Preto bude zdravotníkom k dispozícii i slávny štadión Maracaná v Riu, domov úradujúcich majstrov a víťaza Pohára osloboditeľov Flamenga. 

"Musíme sa postarať o našich spoluobčanov, pomôcť tým, ktorí pomoc najviac potrebujú," uviedol prezident Flamenga Rodolfo Landim. Svoje štadióny a tréningové centrá dali k dispozícii i kluby Bahia, Athletico Paranaense či Sao Paulo. Na štadióne Pacaembu v Sao Paule, kde sa konalo šesť zápasov MS 1950 a niekoľko speváckych velikánov na ňom absolvovalo koncerty (Eric Clapton, Red Hot Chilli Peppers, Paul McCartney, Rolling Stones, Iron Maiden, Avril Lavigne), bude umiestnených 200 postelí. 

V brazílii je aktuálne 1128 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom, 18 ľudí podľahlo chorobe a futbalová asociácia "Penta campeones" pozastavila všetky súťaže. 


Tagy: Maracana Brazília Bahia Sao Paulo FC Athletico Paranaense Pacaembu

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
Getty Images

DISKUSIA