Infikovaný športovec prehovoril k ľuďom: Nové príznaky vírusu, stav trvá už štyri dni

Rudy GobertRudy Gobert Zdroj: SITA/AP/Rick Bowmer

SALT LAKE CITY - Basketbalista Utahu Rudy Gobert, ktorý sa zotavuje z nákazy koronavírusom, priznal, že v posledných dňoch stratil čuch a chuť. Francúzsky pivot Jazz, po ktorého pozitívnom teste bola predminulú stredu okamžite prerušená NBA, sa so svojimi skúsenosťami zveril na sociálnej sieti.

"Ľudia, najnovšie informácie, strata čuchu a chuti je rozhodne jeden zo symptómov, už štyri dni som nič necítil. Máte niekto rovnakú skúsenosť?" spýtal sa Gobert fanúšikov na Twittri. 27-ročný Francúz sa stal 11. marca prvým hráčom v NBA s pozitívnym testom na koronavírus. Súťaž potom bola okamžite prerušená, zatiaľ na 30 dní. Vzhľadom na vývoj situácie v USA je prakticky isté, že pozastavenie sa predĺži. 

Gobert sa neskôr ospravedlnil za svoj nezodpovedný prístup ešte pred oznámením jeho ochorenia na verejnosti. Rovnako sa rozhodol podporiť sumou 500 000 USD ľudí, ktorí pracovali v domovskom stánku hráčov Utahu - Vivint Smart Home Arene - a vinou koronavírusu prišli o zamestnanie.

Strata schopnosti rozoznávať pachy, známa aj ako anosmia, sa neuvádza medzi hlavnými symptómami koronavírusu. Tými sú horúčky, suchý kašeľ a sťažené dýchanie. Britskí odborníci však tvrdia, že jedným z možných príznakov je práve aj anosmia. "Nemci uvádzajú, že až u dvoch z troch pozitívnych sa prejavuje anosmia, Kórejská republika priznala, že 30 percent infekčných malo tieto symptómy," tvrdia britskí vedci podľa webu sports.yahoo.com.


Čítajte aj: Otvorené priznanie športovca o testovaní na koronavírus: Najhorších deväť sekúnd života!


Nákaza sa v nasledujúcich dňoch po Gobertovi potvrdila aj u iných hráčov. Prípady zatiaľ nahlásilo sedem klubov ligy. Diagnózu verejne oznámili piati hráči, okrem Goberta jeho tímový kolega a najväčšia hviezda Utahu Donovan Mitchell, superstar Kevin Durant z Brooklynu, Christian Wood z Detroitu a Marcus Smart z Bostonu. 

Viac o téme: NBA Kevin Durant Brooklyn Nets Boston Celtics Utah Jazz Detroit Pistons Rudy Gobert Marcus Smart Donovan Mitchell Christian Wood
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Rick Bowmer; VIDEO: YouTube/MLG Highlights
  • Zdroj: ČTK, SITA

Súvisiace články