Hokejová cesta v Bostone môže byť na konci: Brankárska hviezda NHL naznačila koniec kariéry!

Tuukka Rask
Tuukka Rask

BRATISLAVA - Fínsky hokejový brankár Tuukka Rask pripustil, že sezóna 2020/2021 môže byť posledná v jeho hráčskej kariére. Gólman klubu zámorskej NHL Boston Bruins, v ktorom vytvoril úspešný tandem so slovenským brankárom Jaroslavom Halákom.

Rask pre denník THe Boston Globe povedal: "Mám zmluvu ešte na jeden rok a uvidíme, či potom ešte budem chytať. Možné je všetko." Doteraz odchytal v kanadsko-americkej profilige 536 duelov a 291 z nich bolo víťazných. V päťdesiatich prípadoch si pripísal čisté konto. V histórii celej organizácie Bruins nemal iný gólman na svojom konte viac triumfov ako 33-ročný Fín. Rask tiež prezradil, že keď sa rozhodne skončiť v NHL, kariéru si nepredĺži pôsobením v rodnom Fínsku.

Raskovci sa aktuálne nachádzajú v neľahkej situácii, v čase pandémie koronavírusu očakávajú prírastok do rodiny. Už v apríli by mala brankárova manželka Jasmiina priviesť na svet ich tretie dieťa. "Ak skončím, tak budem doma. Starať sa o dve deti, čoskoro o tri, človeka núti viac sa zamýšľať nad budúcnosťou. Tešíme sa na tretie dieťa, no nebude to ľahké," priznal Tuukka Rask.

V sezóne 2019/2020, ktorú zatiaľ dočasne prerušilo ochorenie COVID-19, bol Rask lídrom celej NHL s priemerom 2,12 inkasovaného gólu na jeden zápas a druhý v úspešnosti zásahov s hodnotou 92,9 percenta. Fín v júli 2013 podpísal zmluvu na osem rokov a po tomto ročníku mu zostane posledný rok jej platnosti.

Budúcnosť brankárov v tíme Bruins je celkovo otázna. Slovák Jaroslav Halák má kontrakt len do konca aktuálneho ročníka a v máji oslávi 35 rokov. V zámorí sa už ozvali hlasy o jeho možnom odchode z klubu. Organizácia "medveďov" má vo svojom systéme ďalších brankárov - Dana Vladara, Jeremyho Swaymana či Kylea Keysera. Najväčšiu šancu dostať sa do prvého tímu má aktuálne Swayman, ktorý chytá v NCAA a počas minulého týždňa podpísal s Bruins nováčikovský kontrakt.


Tagy: Boston Bruins Tuukka Rask

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Charles Krupa

DISKUSIA