La Liga prerušená na neurčito! Súťaž chcú dohrať do konca júna

Sergio RamosSergio Ramos Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Predstavitelia Španielskej kráľovskej futbalovej federácie (RFEF) a najvyššej súťaže La Ligy sa dohodli na prerušení všetkých profesionálnych líg v krajine do odvolania. Pôvodne mala pauza spôsobená pandémiou koronavírusu trvať iba dva týždne, ale španielsky prezident predĺžil stav núdze minimálne do polovice apríla, aby zmiernil šírenie ochorenia COVID-19. Informoval o tom webový portál španielskeho denníka AS.

"Súťaže nebudú pokračovať dovtedy, kým sa relevantní odborníci a španielska vláda nezhodnú na tom, že je situácia v krajine bezpečná a nepredstavuje žiadne zdravotné riziko," uvádza sa v stanovisku RFEF. Podľa šéfa La Ligy Javiera Tebasa pracuje vedenie súťaže so štyrmi scenármi, ako aktuálnu sezónu dohrať.

La Liga bude priebežne posudzovať situáciu spojenú s koronavírusom, ale ročník 2019/2020 by chcela dokončiť do 30. júna. V španielskej najvyššej súťaži zostáva všetkým dvadsiatim tímom odohrať jedenásť duelov. Vzhľadom na presun ME na rok 2021 vznikol pre jednotlivé ligy priestor na predĺženie sezóny. Viac ako desiatka súbojov sa však bude musieť dohrať v minimálnom časovom rozmedzí.

Viac o téme: FC Barcelona Real Madrid Atlético Madrid Sevilla FC Getafe CF Sergio Ramos Villarreal CF Javier Tebas
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Manu Fernandez
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články