Zemestrasenie poškodilo aj štadión Dinama Záhreb: Bolo to ako z katastrofického filmu!

Po zemetrasení v Chorvátsku
Po zemetrasení v Chorvátsku

BRATISLAVA - Poľský futbalista Damian Kadzior prirovnal nedeľňajšie zemetrasenie v Chorvátsku k scénam z katastrofických filmov. Hráč Dinama Záhreb na vlastnej koži pocítil najsilnejšie zemetrasenie v Chorvátsku za ostatných 140 rokov. Zemetrasenie s magnitúdom 5,3 udrelo o 6.23 h tamojšieho času, pričom vychádzalo z hĺbky desať kilometrov. Epicentrum sa nachádzalo sedem kilometrov severne od hlavného mesta.

"Od klubu sme dostali rozkaz ísť na veľké parkovisko, ďaleko od všetkých budov a stavenísk. Ľudia boli v panike, na rukách mali plačúce deti, k tomu na tvárach rúška z dôvodu koronavírusu. Na parkovisku bolo približne 200 ľudí. Vyzeralo to ako z nejakého filmu," povedal pre web sport.pl 27-ročný rodák z Bialystoku.

V Záhrebe praskali múry na domoch, poškodené sú strechy a autá, na ktoré spadli časti domov vrátane komínov. "Našťastie, nám sa nič nestalo, ale sú ľudia, ktorí prišli o autá, domy a celoživotné úspory. Najprv koronavírus, teraz zemetrasenie. Deň predtým počúvame, že nemáme opúšťať domovy, aby sme sa chránili pred šírením koronavírusu a nasledujúci deň ráno sa zobudíme a musíme utiecť z domu," dodal poľský reprezentant.

Podľa portálu sportske.jutarnji.hr zemetrasenie poškodilo aj záhrebský futbalový štadión Maksimir. V stavbe pri kontrole našli niekoľko menších prasklín, no klub sa radšej rozhodol požiadať vedenie mesta o profesionálne skontrolovanie stánku, hlavne východnej, západnej a severnej tribúny. Štadión Maksimir otvorili už v roku 1912. Neskôr podstúpil dve rozsiahlejšie rekonštrukcie v rokoch 1948 a 1998.


Tagy: Dinamo Záhreb Damian Kadzior

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP Photo/Darko Bandic; Video: YouTube/Quick Take by Bloomberg

DISKUSIA