Fínsky klub SaiPa sa posilnil o ďalšieho Slováka: Dres zmení reprezentant Krivošík

Filip Krivošík
Filip Krivošík

BRATISLAVA - Slovenský hokejový reprezentant Filip Krivošík mení dres. Dvadsaťročný krídelník naďalej zostáva vo fínskej najvyššej súťaži, ale namiesto tímu HPK Hämeenlinna bude pôsobiť v klube SaiPa Lappeenranta. V ňom sa stretne s dvojicou svojich krajanov, keďže zmluvu do konca sezóny 2020/2021 majú podpísanú aj obranca Mário Grman a útočník Tomáš Záborský.

Krivošík je jedným z piatich hráčov, ktorých SaiPa angažovala v čase, keď bola z dôvodu šíriaceho sa koronavírusu predčasne ukončená fínska Liiga. Odchovanec ružinovského hokeja hral v prvom tíme Hämeenlinny v posledných troch sezónach. Celkovo odohral 95 zápasov, v ktorých nazbieral 28 bodov za 14 gólov a rovnaký počet asistencií. Jednoznačne najvydarenejšiu mal ostatnú prerušenú sezónu, keď bol s bilanciou 11+12 siedmym najproduktívnejším hráčom tímu.

"Filip sa počas rokov strávených vo Fínsku herne posunul a mohol by prevziať veľkú úlohu v Liige. Je to stále mladý hráč, ale už teraz je fyzicky silný, dobre kryje puk a má vynikajúcu úroveň zručností. Obe strany majú v budúcej sezóne vysoké očakávania a Filip má všetky predpoklady na to, aby bol jedným z rozdielových hráčov," povedal pre klubový web Antti Tuomenoksa, športový riaditeľ SaiPy.

Filip Krivošík si svojimi výkonmi v minulom roku vyslúžil reprezentačnú pozvánku a dôveru trénerov rozhodne nesklamal. Na Nemeckom pohári skóroval postupne proti Švajčiarom, ruskému olympijskému tímu aj domácim reprezentantom. Okrem toho reprezentoval Slovensko na dvoch šampionátoch do 18 rokov a tiež v dvoch prípadoch bol členom výberu do 20 rokov.


Tagy: Filip Krivošík SaiPa Lappeenranta

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok

DISKUSIA