Slovensko v hre o postup na eEURO 2020!

Futbalové EURO bolo preložené na budúci rok. Slovensko ešte účasť istú nemá, Hapalovcov čaká baráž s Írskom. No účasť na európskom šampionáte si môžu vybojovať aj ďalší slovenskí reprezentanti. Tentokrát ale v e-futbale, teda súťažnom hraní počítačovej hry Pro Evolution Soccer. Dnes pokračuje kvalifikácia o postup na európsky šampionát eEURO 2020. Ako sa bude dariť Slovákom?

Čo je e-futbal?

UEFA v spolupráci so spoločnosťou Konami pripravila projekt obdobný futbalovým ME. S tým rozdielom, že trávnaté ihriská nahradila počítačová hra s názvom Pro Evolution Soccer. Najprv prebieha kvalifikácia, ktorej sa zúčastňuje všetkých 55 európskych futbalových asociácii. Následne 16 najlepších tímov postúpi na samotné eEURO, ktoré by sa podľa pôvodného plánu malo uskutočniť v júli na slávnom Wembley.

Slováci v hre o postup

O postup na najväčšie podujatie v dejinách e-futbalu sa usiluje aj slovenský výber. Našu krajinu reprezentuje duo Juraj Bojko a Kevin Rigó. Obaja vášniví hráči futbalu na konzolách získali možnosť reprezentovať Slovensko na tomto podujatí vďaka úspešne zvládnutej národnej kvalifikácie. V boji s európskymi kolektívmi už majú za sebou aj prvý kvalifikačný cyklus. V úvodných štyroch dueloch ale získali len štyri body a účasť na eEURE sa im vzďaľuje. Dnes ich čaká ďalšia štvorica duelov s rovnakými súpermi v kvalifikačnej D-skupine. Ako sa im bude dariť?

Tipujte e-futbal v Niké

Držte slovenským reprezentantom prsty a možno aj s podaným tiketom v Niké. V kurzovej ponuke jednotky na stávkovom trhu totiž figuruje aj práve táto atraktívna udalosť. Tipujte nielen súboje Slovákov, ale aj ďalšie dnešné kvalifikačné stretnutia. Navyše, ak ste v tipovaní úplným nováčikom, zaregistrujte sa práve teraz a vyberte si zo širokej škály vstupných bonusov. Tipujte a zabávajte sa s e-futbalom!


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
PR článok
Foto:
Niké

DISKUSIA