VIDEO Ibrahimovič ide do boja: Ak nepríde koronavírus pre Zlatana, Zlatan si príde pre neho!

Zlatan Ibrahimovič
Zlatan Ibrahimovič

MILÁNO - Do boja proti šíreniu nového typu koronavírusu sa zapojil aj futbalista Zlatan Ibrahimovič. Útočník AC Miláno založil online zbierku na pomoc nemocniciam na severe Talianska bojujúcim s pandémiou. Cieľom je vybrať milión eur. Tridsaťosemročný Švéd prispel 100 tisíc eurami.

"Taliansko mi toho dala strašne veľa. V tejto dramatickej chvíli to chcem vrátiť krajine, ktorú milujem, ešte viac. Počítam sa štedrosťou kolegov, všetkých profesionálnych športovcov a tých, ktorí chcú prispieť menším či väčším darom podľa svojich možností, aby sme sa zbavili vírusu," povedal Ibrahimovič vo videu zverejnenom na sociálnych sieťach.

"Spoločne môžeme pomôcť nemocniciam a doktorom a sestričkám, ktorí nezištne pracujú každý deň na záchrane našich životov. Dnes sme tými, ktorí ich povzbudzujú. Poďme sa spoločne zbaviť koronavírusu a vyhrajme tento zápas. A nezabudnite, že ak si vírus nepríde pre Zlatana, Zlatan si príde pre neho," vyhlásil niekdajší hráč Juventusu Turín či Interu Miláno.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Italy has always given me so much and, in this dramatic moment, I want to give back even more to this country that I love. I decided, together with the people who are working with me, to create a fundraiser for Humanitas hospitals and to use my communication power to spread the message wider. It’s a serious issue and we need a concrete help that’s not just about a video. I count on the generosity of my colleagues, of all professional athletes and of those who want to make a small or large donation according to their possibilities, to kick this virus away. Together we can really help hospitals and doctors and nurses who selflessly work every day to save our lives. Because today we are the ones cheering for them! Let’s together kick the CoronaVirus away and win this match! And remember: if the virus don’t go to Zlatan, Zlatan goes to the virus! Link in bio

Príspevok, ktorý zdieľa Zlatan Ibrahimović (@iamzlatanibrahimovic),

 


Tagy: Zlatan Ibrahimovič koronavírus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Spada/Lapress; Video: Instagram

DISKUSIA