Hráči Realu chcú pomôcť v boji s koronavírusom: Nechceme len tak nečinne sedieť v karanténe

Hráči Realu oslavujú po strelenom góleHráči Realu oslavujú po strelenom góle Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

BRATISLAVA - Aj futbalisti Realu Madrid sú odhodlaní pomôcť v boji s novým koronavírusom. A to napriek tomu, že sa nachádzajú v karanténe po oznámení pozitívneho prípadu u amerického hráča basketbalového tímu Realu Treya Thompkinsa. Podľa denníka Marca sú madridskí futbalisti v permanentnom kontakte a pracujú na spoločnom finančnom pláne podpory tých, ktorí najviac trpia v španielskej spoločnosti, ostro zasiahnutej ochorením COVID-19.

"Chceme to urobiť tak, aby sme boli v boji s koronavírusom čo najužitočnejší a náš prínos bol čo najhospodárnejší. Uvedomujeme si, že táto kríza otriasa piliermi španielskej spoločnosti, preto nechceme len tak nečinne sedieť v karanténe," znie zo šatne 13-násobného šampióna Ligy majstrov, resp. Európskeho pohára majstrov.

Zverenci trénera Zinedina Zidana chcú mať stopercentný prehľad o tom, kam v prípade potreby pôjdu ich peniaze. "Chceme to zabezpečiť tak, aby finančná pomoc bola užitočná. Ešte predtým sa chceme poradiť s odborníkmi na problematiku. Chceme si byť stopercentne istí tým, čo urobiť, ako to urobiť a prečo to urobiť," dodávajú hráči 33-násobného španielskeho šampióna.

Viac o téme: Real Madrid Zinedine Zidane
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Bernat Armangue
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články