Očakávaný galavečer UFC bez divákov! Súboj Nurmagomedova s Fergusonom mení aj dejisko

Khabib Nurmagomedov a Tony Ferguson
Khabib Nurmagomedov a Tony Ferguson

NEW YORK - Najprestížnejšia organizácia miešaných bojových umení stále plánuje zorganizovať galavečer UFC 249 v pôvodnom termíne 18. apríla. Pre pandémiu koronavírusu sa však uskutoční za zatvorenými dverami a UFC musí nájsť nové dejisko po tom, ako podujatie oficiálne zakázali v newyorskom Barclays Center.

V hlavnom súboji galavečera bude Rus Chabib Nurmagomedov obhajovať opasok šampióna ľahkej váhy proti Američanovi Tonymu Fergusonovi. "Už viem, kde to bude, ale ešte to nemôžem prezradiť. Všetci zúčastnení tam budú z vlastnej vôle, nie z donútenia. Zdravím a bezpečím sme sa nezačali zaoberať zo dňa na deň, keď sa vyskytol koronavírus. Je to naša bežná agenda, venovali sme sa jej dlho pred koronavírusom a budeme sa jej venovať dlho po koronavíruse," povedal prezident UFC Dana White.


Agentúra TASS informovala, že Nurmagomedov sa na záver tréningového kempu vrátil domov do Dagestanu. Jeho domovskú telocvičňu v USA, American Kickboxing Academy v San Jose, museli zavrieť pre šírenie nákazy. Jeho otec Abdulmanap Nurmagomedov tvrdí, že galavečer UFC 249 sa presunie do Dubaja, podľa hlavného trénera Javiera Mendeza by sa mohol konať v Abú Zabí.


Tagy: Tony Ferguson UFC Khabib Nurmagomedov

Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA