Milovaný aj nenávidený Mourinho sa vyznamenal: Pred hrozbou sa neskrýva, robí pravý opak!

José Mourinho
José Mourinho

LONDÝN - Jeden z najkontroverznejších trénerov histórie futbalu, José Mourinho, sa rozhodol, že počas futbalovej prestávky, ktorú spôsobil koronavírus nebude len nečinne sedieť doma. Portugalský tréner pomáha tým, ktorí to teraz najviac potrebujú a v Londýne ako dobrovoľník začal pripravovať potravinové balíčky pre starších obyvateľov. Aj tréner Tottenhamu Hotspur tak nabáda svojich kolegov, kamarátov a celú verejnosť k väčšej spolupatričnosti.

"Pomáham tu organizáciám Age UK a Love Your Doorstep. Samozrejme aj vy sa môžete stať dobrovoľníkom, alebo môžete aspoň darovať jedlo a peniaze," konštatoval dvojnásobný víťaz Ligy majstrov, ktorý v týchto dňoch usilovne pomáha občanom Londýna neďaleko tréningového centra Tottenhamu s rúškom na tvári a ochrannými rukavicami. 

Niekoľko obyvateľov a fanúšikov londýnskeho klubu sa mu už stihlo aj verejne prostredníctvom sociálnej sieti poďakovať. Na toto gesto trénera Tottenhamu reagoval aj novinár pracujúci pre Sky Sports Michael Bridge. "Moje rodné mesto Enfield má extra pomocníka pri dodávaní základných potrieb starším osobám. Pekne, José," napísal Bridge na twitteri.

Age UK Enfield je organizácia, ktorá poskytuje služby viac než 1000 starších ľudom miestnej komunity. Práve seniori sú najrizikovejšou skupinou v prípade možného nakazenia sa novým koronavírusom a britská vláda vyzvala všetkých ľudí starších ako 70 rokov, aby v týchto časoch zostali doma. V súčasnosti sa vo Veľkej Británii nakazilo 6650 ľudí, 335 prišlo o život a 135 sa dokázalo vyliečiť.

 


Tagy: José Mourinho Tottenham Hotspur koronavírus

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky, SITA
Foto:
SITA/AP/Tim Ireland

DISKUSIA