Ronaldo s agentom hrdinsky zachraňujú Portugalsko: Obrovské a užitočné gesto, veľmi im ďakujeme!

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

LISABON - Hviezdny futbalista Cristiano Ronaldo a jeho agent Jorge Mendes pomôžu portugalským nemocniciam v boji s pandémiou koronavírusu. Spoločne kompletne vybavia oddelenia nemocníc Santa Maria v Lisabone a Santo António v Porte.

Lisabonská nemocnica od útočníka Juventusu a Mendesa dostane desať lôžok vrátane ventilátorov, prístrojov na monitorovanie srdca alebo vybavenia pre transfúziu. Do Porta potom päťnásobný najlepší futbalista sveta pošle 15 obdobne vybavených lôžok pre jednotku intenzívnej starostlivosti.

Oddelenia, ktoré Ronaldo s Mendesom pomohli vybaviť, ponesú ich mená. "Veľmi im ďakujeme. V čase, keď naša krajina potrebuje každú pomocnú ruku, je to obrovské a užitočné gesto," citovala agentúra Reuters vyhlásenie riaditeľa nemocnice Santo António v Porte Paula Barbosa.

Portugalsko, kde sa ochorením COVID-19 nakazilo viac ako dvetisíc ľudí a 30 ich zomrelo, má rovnako ako mnoho ďalších krajín po vypuknutí pandémie nového typu koronavírusu problémy s vyhotovením nemocničného materiálu. Vláda preto zaobstarala štyri milióny ochranných masiek a 500 ventilátorov.


Tagy: Cristiano Ronaldo Juventus Turín Jorge Mendes

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA