Škriniar prehovoril o svojich idoloch: Nechýba medzi nimi brazílska legenda a ikona Realu Madrid

Milan Škriniar
Milan Škriniar

BRATISLAVA - Obranca Interu Milána Milan Škriniar označil novú hviezdu Manchestru United Bruna Fernandesa za jedného z najlepších hráčov, s ktorými v jeho doterajšej kariére hral.

Najlepší slovenský futbalista súčasnosti a portugalský reprezentant hrali spolu rok v talianskom klube Sampdoria. Škriniar v roku 2017 prestúpil do Milána, zatiaľ čo Fernandes sa vrátil do rodnej krajiny, keď prestúpil do Sportingu Lisabon. V nedávnom zimnom prestupovom okne Fernandes posilnil anglického giganta Manchester United, kde sa okamžite stal jednou z najväších hviezd tímu. 
 
"Myslím si, že Bruno Fernandes bol jedným z mojich najlepších spoluhráčov. Vždy som ho mal veľmi rád počas našej doby strávenej v Sampdorii," povedal Škriniar pre oficiálne stránky Interu.
 
Slovák prezradil, ktorých bývalých, alebo súčasných futbalistov obdivuje: "Ešte ako dieťa som mal za najobľúbenejšieho hráča Brazílčana Ronalda. Za najlepšieho obrancu na svete považujem Sergia Ramosa, ktorý je skutočným vodcom. Potom by som povedal Virgil van Dijk, pretože za posledné dva až tri roky odviedol skvelú prácu. Plus Kalidou Koulibaly, aj keď momentálne možno nemal najlepšie obdobie."
 
Škriniar prezradil aj to, proti akým hráčom sa mu v drese Interu hralo najťažšie: "Ťažké súboje boli proti Kylianovi Mbappému a Zlatanovi Ibrahimovičovi."
 
25-ročný stopér sa v krátkosti vyjadril aj ku súčasnej zložitej situácii v Taliansku, kde celá spoločnosť bojuje proti šíriacemu sa koronavírusu. "Sú to ťažké časy, ale môžeme mu čeliť spolu ako tím. Futbal a tréningy nám veľmi chýbaj, ale to, čo je teraz dôležité, je boj proti tomuto vírusu," uviedol polier defenzívy milánskeho Interu.

Tagy: Inter Miláno Milan Škriniar

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/mc
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA