Rok navyše mi môže pomôcť, vraví z karantény vášnivý kuchár Grigar

Jakub GrigarJakub Grigar Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Za normálnych okolností by vodný slalomár Jakub Grigar každý deň trénoval na divokej vode a pripravoval sa na štart na olympijských hrách. Namiesto toho je v dvojtýždňovej domácej karanténe, keďže sa len pred pár dňami vrátil z Austrálie. A koronavírus ho pripravil tento rok aj o olympijské hry.

Z vodných slalomárov i zástupcov celej slovenskej kanoistiky bol Jakub Grigar jediný, kto sa mohol tento rok pokojne pripravovať na olympijské hry. Miestenku do Tokia si v internej kvalifikácii vybojoval už vlani. Po utorkovej dohode Medzinárodného olympijského výboru a japonskej vlády sa však sen dvadsaťpäťročného kajakára vybojovať si medailu a vylepšiť piate miesto z Hier XXXI. olympiády v Riu de Janeiro posunul minimálne o jeden rok. Vtedy by mal byť už koronavírus na celom svete pod kontrolou. „Situácia vo svete je vážna. Nezaťažoval som sa však uvažovaním, čo bude s olympijskými hrami. Nemalo to zmysel, len som teda čakal, ako sa vyjadria kompetentní. Rozhodli sa podujatie o rok posunúť, mám tak viac času na tréning. Mimoriadna situácia si vyžiadala mimoriadne riešenie,“ povedal v podcaste Slovenského olympijského a športového výboru s názvom „Olympijský podcast“ Jakub Grigar.


Olympijský podcast môžete počúvať zadarmo aj na SPOTIFYAPPLE PODCASTSGOOGLE PODCASTS a SOUNDCLOUDE. Vo svojej aplikácii, cez ktorú chcete podcast počúvať, zadajte názov „Olympijský podcast", nastavte si automatické odoberanie a každý týždeň vo štvrtok môžete počúvať rozhovory so zaujímavými ľuďmi o zaujímavých témach z oblasti športu. Vždy v utorok ráno zas na vás čaká pravidelná spravodajská rubrika „TalkSport", v ktorej analyzujeme všetko, čo sa udialo v slovenskom športe za uplynulý týždeň. Mobilné telefóny s operačným systémom iOS majú predinštalovanú aplikáciu Apple Podcasts, telefóny s operačným systémom Android ponúkajú množstvo bezplatných aplikácií na počúvanie podcastov (Google PodcastsSpotify...). Olympijský podcast je možné počúvať aj cez počítač, napr. na Soundcloud.


Vo februári odcestoval Jakub Grigar na sústredenie do Austrálie. Na opačnom konci zemegule prísne protiepidemiologické opatrenia počas pobytu nepociťoval. Nákaza sa u protinožcov nešírila tak rýchlo ako v Európe. Po návrate musel ísť Jakub Grigar do povinnej karantény, v ktorej je už druhý týždeň. Spoločnosť mu robí priateľka. Z bytu nevychádzajú, potravín majú dosť. „Priateľka ešte pred mojím návratom nakúpila veľa trvanlivých potravín. Teraz ju však do kuchyne ani nepúšťam. Varenie ma totiž veľmi baví, je pre mňa relax. Nedávno som robil bravčovú panenku so zemiakmi a šalátom. Škoda, že nemôžem byť teraz v kuchyni viac kreatívny a vymýšľať jedlá ako konfitovaná kačica,“ zasmial sa v Olympijskom podcaste Slovenského olympijského a športového výboru Jakub Grigar.

Jakub Grigar Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR

Podcast, ktorý Slovenský olympijský a športový výbor pripravuje aj za pomoci exkluzívneho partnera Tipos, generálnych partnerov Toyota a 4F a hlavných partnerov BILLA, Matador, Kooperativa, Dôvera, Transpetrol a Slovenská sporiteľňa, si môžete už teraz vypočuť aj vo svojich aplikáciách.

V Olympijskom podcaste s Jakubom Grigarom, ktorý si už dnes môžete vypočuť vo svojich aplikáciách, nájdete aj odpovede na tieto otázky:

- Čo čaká Jakuba Grigara po skončení karantény?
- Na čom bude pracovať počas roka navyše do olympijských hier?
- Aké rozhodnutie s ľuďmi z jeho tímu ho čaká v najbližších dňoch?
- Čo ho trápi v karanténe?
- Aký má v nej režim?
- Aké filmy či seriály už stihol vidieť?
- Prečo zmenil trasu presunu do Austrálie?
- Ako reagovali na situáciu s koronavírusom talianski vodní slalomári, ktorí sa so Slovákmi pripravovali v Austrálii?

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Jakub Grigar SOŠV Slovenský olympijský športový výbor
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: PR článok
  • PR článok