Prezident MOV to povedal krásne: Po prekonaní koronavírusu bude olympiáda oslavou ľudstva

Zapálenie lampy olympijským ohňom na záver slávnostného ceremoniálu „Plameň obnovy“ v japonskom meste IwakiZapálenie lampy olympijským ohňom na záver slávnostného ceremoniálu „Plameň obnovy“ v japonskom meste Iwaki Zdroj: TASR/AP Photo/Eugene Hoshiko

LAUSANNE - Olympijské hry v Tokiu v roku 2021 budú oslavou ľudstva. Vyhlásil to prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach v príhovore prostredníctvom videa. Zároveň priznal, že MOV aktuálne nemá zatiaľ žiadny plán a preloženie hier je extrémne náročná úloha.

"Nemôžem sľúbiť, že nájdeme ideálne riešenie. Sľúbiť môžem jedine to, že pripravíme najlepšie možné hry pre všetkých a hlavne pre vás športovcov," vyhlásil. 

Bach tiež spomenul, že olympijské hry sú najzložitejšie podujatie na planéte a požiadal o čas pre usporiadateľov. "Keď prekonáme túto bezprecedentnú situáciu s koronavírusom, olympijské hry budú môcť byť konečne oslavou ľudstva," zakončil Bach. Informovala o tom agentúra DPA.

Thomas Bach Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Jean-Christophe Bott

Šéf MOV pripustil, že odložené OH sa nemusia nutne konať v lete. Hľadanie nového termínu si bude vyžadovať obete a kompromisy od všetkých zúčastnených. Odložený športový sviatok sa bude konať najneskôr v lete 2021, do úvahy pripadajú aj jarné mesiace, uviedol Bach v stredajšej telefonickej konferencii s novinármi.

Viac o téme: Thomas Bach
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP Photo/Eugene Hoshiko
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články