Ďaľší akt spolupatričnosti v Premier League: Kluby poskytujú výraznú pomoc

Ilustračné foto
Ilustračné foto

LONDÝN - Účastník anglickej futbalovej Premier League FC Watford sa rozhodol pomôcť v boji proti pandémii nového koronavírusu. Svoj štadión a všetky klubové priestory poskytol britskej Národnej zdravotnej službe (NHS).

"Momentálne potrebujeme zabudnúť na futbal a koncentrovať sa na to, aby sme pomohli NHS a konkrétne watfordskej nemocnici," citovala agentúra DPA prezidenta klubu Scotta Duxburyho.

Anglickú Premier League z dôvodu šírenia sa koronavírusu najprv prerušili do 3. apríla, neskôr predĺžili toto opatrenie minimálne do 30. apríla. Vo Veľkej Británii evidujú vyše 8100 prípadov nakazenia koronavírusom, 423 osôb chorobe podľahlo.

Brighton daroval 1000 vstupeniek zdravotníkom, pripojil sa i Bournemouth

Kluby anglickej futbalovej Premier League Brighton a Bournemouth sa stali prvými, ktoré sa prihlásili ku kampani, ktorej cieľom je odovzdať dokopy 100.000 voľných vstupeniek na zápasy pre zdravotnícky personál. Vyjadrili tak podporu a vďaku bojovníkom proti šíreniu koronavírusu v prvej línii.

Iniciatíva vznikla u predstaviteľov Brightonu, ktorí už odovzdali 1000 lístkov pre Národnú zdravotnú službu (NHS) a povzbudili ostatné kluby, aby sa pripojili. Ďalší klub z juhu Anglicka Bournemouth rýchlo zareagoval identickým krokom. "Cítime, že toto je tá najmenšia vec, ktorou môžeme vyjadriť našu vďačnosť zdravotníkom, ktorí bojujú aj za nás. Zároveň sme im chceli dať niečo, aby sa mohli tešiť na budúcnosť," povedal podľa AP výkonný riaditeľ Brightonu Paul Barber.


Tagy: Premier League FC Watford koronavírus Scott Duxbury

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Alastair Grant

DISKUSIA