Mexiku posun olympiády spôsobil obrovské ťažkosti: Ako sa zachovajú kompetentní?

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Viacero mužských futbalových olympijských tímov môže mať po utorňajšom presunutí OH 2020 na rok 2021 obrovské ťažkosti s nomináciou do Tokia. Na veľký problém upozorňujú predovšetkým Mexičania. V zóne CONCACAF sa síce ešte neuskutočnila olympijská kvalifikácia, no "El Tri" sa obávajú, že v prípade postupu nebudú môcť použiť až 20 hráčov súčasného širšieho kádra, ktorí v novom termíne nebudú spĺňať vekovú hranicu.

Na OH môžu dlhodobo hrať iba hráči, ktorí majú najviac 23 rokov a šesť mesiacov. Pre OH v Tokiu to mali byť tí, ktorí sa nenarodili skôr ako 1. januára 1997. Výnimku tvorí pravidlo, že každé mužstvo môže napísať na súpisku aj troch starších hráčov.

Keďže OH v japonskej metropole sa uskutočnia až v roku 2021, pravdepodobne na prelome júla a augusta, mnoho hráčov dovtedy dovŕši 24 rokov. Riešením vzniknutej situácie môže byť úprava pravidiel v podaní Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Tá by podľa webu denníka AS mohla v kooperácii s Medzinárodným olympijským výborom (MOV) v tomto výnimočnom prípade pristúpiť k posunutiu vekovej hranice hráčov na 24 rokov a šesť mesiacov.


Tagy: FIFA Mexiko MOV Tokio 2020

Zdroj:
SITA, en.as.com
Foto:
SITA

DISKUSIA