Majstrovstvá sveta by sa vo Švajčiarsku mohli konať o rok: Čo na to ostatní organizátori?

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Právo usporiadať svetový šampionát v hokeji v budúcom roku by mali dostať Švajčiari, ktorí oň prišli v tomto roku v dôsledku celosvetovej pandémie koronavírusu. Myslí si to niekdajší prezident lotyšského hokeja Kirovs Lipmans (79), hoci práve jeho krajina by spolu s Bieloruskom mala usporiadať MS v roku 2021.

"Situácia je natoľko výnimočná, že si viem predstaviť tento scenár. V budúcom roku by malo Švajčiarsko dostať prednosť. Ostatné známe krajiny by potom organizovali šampionát s ročným oneskorením, aby sa zachovala kontinuita. Myslím si, že napríklad pre Rusko nebude problém, ak Petrohrad privíta hokejovú elitu nie v roku 2023, ale až o rok neskôr," vyhlásil Lipmans pre ruský denník Izvestija, cituje ho aj špecializovaný portál hokej.cz. Česi by v takom prípade hostili MS v roku 2025 a nie 2024.

Lipmans si myslí, že Lotyši a Bielorusi by sa mali zachovať k Švajčiarom solidárne, ak príde na lámanie chleba. "V Rige sme organizovali svetový šampionát pred 14 rokmi a nebude žiadna tragédia, keď ešte jeden rok počkáme. Bielorusi mali doma majstrovstvá sveta dokonca v roku 2014. Tam by mali byť radi, že ich budú mať druhýkrát v takom krátkom čase. Ani im by odloženie neuškodilo," dodal Lipmans.

Viac svetla do neprehľadnej problematiky by mal vniesť letný kongres IIHF, ktorý by sa mal uskutočniť vo švajčiarskom Zürichu koncom júna alebo v júli. V krajnom prípade sa uvažuje aj nad možnosťou preložiť MS 2020 z májového na jesenný termín, to by však výrazne narušilo začiatok nového ročníka hokejových súťaží na celom svete. To všetko by sa mohlo stať za predpokladu, že dovtedy svet dostane pod kontrolu pandémiu koronavírusu.


Tagy: Švajčiarsko MS v hokeji

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/František Iván

DISKUSIA