Padá turnaj za turnajom, skončilo už takmer všetko: Rusi museli stopnúť dokonca aj šach

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Bol jednou z posledných lastovičiek medzi športovými udalosťami v Európe, no už aj vyzývací turnaj kandidátov o titul majstra sveta FIDE v šachu padol za obeť pandémii koronavírusu. Podujatie v ruskom Jekaterinburgu sa totiž organizátori rozhodli prerušiť a odložiť na neurčito. Informácie priniesol oficiálny web Medzinárodnej šachovej federácie (FIDE).

"Rusko oznámilo, že od 27. marca pozastavuje medzinárodnú leteckú dopravu. Nemôžeme teda pokračovať v turnaji, pretože by sme účastníkom nemohli garantovať bezpečný návrat domov. Pokračovať budeme 8. kolom turnaja až po upokojení situácie," referuje FIDE.

V Jekaterinburgu sú na čele hodnotenia po polovici turnaja domáci Jan Nepomniaščij a jeho stredajší premožiteľ Francúz Maxime Vachier-Lagrave so ziskom 4,5 bodu. Na delenej tretej priečke sa so súčtom 3,5 bodu nachádzajú Američan Fabiano Caruana, Číňan Wang Chao, Rus Alexander Griščuk a Holanďan Anish Giri. Víťaz turnaja, ktorý mal pôvodne vyvrcholiť 3. apríla, získa právo vyzvať súčasného svetového šampióna Nóra Magnusa Carlsena do koncoročného súboja o šachový trón v Dubaji v Spojených arabských emirátoch.


Tagy: FIDE Jan Nepomniaščij Maxime Vachier-Lagrave

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA