FOTO Šampiónka Vlhová žiari šťastím: Konečne to prišlo a mohla sa všetkým pochváliť!

Petra Vlhová s trofejouPetra Vlhová s trofejou Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová má za sebou síce skrátenú, ale veľmi úspešnú sezónu 2019/2020. Vo Svetovom pohári dosiahla osem pódiových umiestnení, z toho päťkrát stála na najvyššom stupienku. V celkovom poradí skončila tretia, dosiahla niekoľko kvalitných výsledkov v rýchlostných disciplínach.

Slovenské lyžiarske eso má za sebou sezónu, ktorá síce bola poznačením mnohými presúvaniami a rušením pretekov, ale aj tak sa dá považovať za veľmi úspešnú. Na jej konci si iba málo pretekárov zarobilo lyžovaním viac ako ona. Na jej konto pribudlo v prepočte približne 320 000 eur.

Čerešničkou na torte boli dva krištáľové glóbusy za slalom a paralelný slalom. Sezóna bola napokon skrátená nie len kvôli nepriazni počasia, ale aj kvôli rozširujúcemu sa koronavírusu. Na konci tak bola Vlhová najlepšia v dvoch disciplínach, avšak na glóbusy si musela počkať. Tie dorazili až teraz a šťastná lyžiarka sa nimi pochválila na sociálnej sieti.

"Snívala som o nich od malička. Bola to veľmi zaujímavá sezóna plná emócií, sklamaní, bezmocností, ale na konci všetkého je to sezóna snov. Som nesmierna šťastná a vďačná za všetko, čo som prežila túto sezónu," uviedla Vlhová. Slovenka vyhrala hodnotenie slalomu o 20 bodov pred Shiffrinovou a poradie paralelných disciplín o 13 bodov pred Francúzkou Clarou Direzovou.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10
Viac o téme: Petra Vlhová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: SITA, TASR, športky

Súvisiace články