Expert hlási problém pre zámorskú NHL: Bude veľmi ťažké opäť naštartovať súťaž

Ilustračné foto
Ilustračné foto

NEW YORK - Šéf zdravotníckeho oddelenia zámorskej hokejovej NHL Winne Meeuwisse očakáva masívne zhoršenie pandémie koronavírusu v Severnej Amerike. Prognózuje tiež, že ochorenie COVID-19 zasiahne jednotlivé kluby profiligy nerovnomerne. To môže ovplyvniť schopnosť týchto organizácií vrátiť sa do tréningového procesu.

V súvislosti s touto predpoveďou odborníka zástupca komisára súťaže Bill Daly zopakoval vyjadrenia z predchádzajúceho obdobia: "Čakáme a zároveň veríme, že v istom bode budeme môcť pokračovať v súťaži." V NHL je nútená pauza od 12. marca a vedenie ligy hráčom odporučilo preventívnu domácu izoláciu predbežne do 4. apríla. V hokejovej profilige sú zatiaľ potvrdené len dva prípady nákazy koronavírusom u hráčov, oba sú z tímu Ottawa Senators.

Aj keby sa situácia v dohľadnom čase v USA aj Kanade upokojila, podľa Meeuwissea budú rôzne lokality kontinentu zasiahnuté inou intenzitou. A to môže spomaliť prípadný opätovný rozbeh NHL. "Ak bude situácia v domovských lokalitách našich 31 klubov príliš rozdielna, bude veľmi ťažké opäť naštartovať súťaž," myslí si Meeuwisse.

Vedenie NHL sa aktuálne intenzívne pripravuje na rôzne scenáre v spojitosti s budúcnosťou sezóny 2019/2020. Okrem predčasného konca je v hre napríklad vyraďovacia časť v lete a odovzdaním Stanleyho pohára víťazovi v septembri. "Postupne sa oboznamujeme so situáciou a reagujeme na zmeny. Vyhodnocujeme všetky riziká pre hráčov, realizačné tímy, pracovníkov arén či fanúšikov. Keď bude situácia jasnejšia, tak prijmeme rozumné riešenie," dodal Meeuwisse.


Tagy: Bill Daly Winne Meeuwisse

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Ashley Landis

DISKUSIA