Manažér Arsenal úspešne porazil koronavírus: Mám za sebou ťažké chvíle

Mikel Arteta
Mikel Arteta

BRATISLAVA - Nielen v Anglicku, ale aj v celom športovom svete bol jedným z prvých, u ktorého potvrdili nákazu koronavírusom. Tréner futbalového Arsenalu Londýn Mikel Arteta sa už vyliečil z ochorenia COVID-19. Od štvrtka 38-ročný kouč bol od 12. marca v izolácii, počas ktorej mal mnoho času na premýšľanie.

"Žijeme vo svete, ktorého nedeliteľnou súčasťou sú sociálne médiá či komunikácia cez aplikácie. Ale až teraz si uvedomujeme, ako dôležitý je dotyk inej osoby, možnosť cítiť toho druhého a môcť sa objať. Mne osobne toto všetko za ostatné dva týždne chýbalo, chýbali mi moji milovaní," napísal Španiel na oficiálnom webe svojho zamestnávateľa. "Je dôležité, aby sme boli emocionálne viac otvorení. Musíme hovoriť o svojich pocitoch k druhým," doplnil.

Mikel Arteta sa pravdepodobne nakazil počas súboja Európskej ligy proti gréckemu Olympiakosu Pireus 10. marca. Majiteľovi gréckeho tímu Evangelosovi Marinakisovi totiž ešte pred zápasom diagnostikovali ochorenie. Po dvoch týždňoch osamote španielsky kouč informoval, že sa cíti úplne fit. Vyzval tiež všetkých ľudí, aby dôsledne plnili všetky nariadenia a zdržiavali sa prevažne doma.

"Jediný vírus za krátky čas mení všetky životné priority. Je to pre nás veľká lekcia. Ak sa nám za dva či tri mesiace podarí koronavírus zdolať, nemôžeme na to všetko len tak zabudnúť. Je nutné zapamätať si túto príučku," myslí si Arteta.

Španielskemu trénerovi počas izolácie chýbali najbližší - jeho tri deti a manželka. Práve o nich sa najviac bál, keďže aj jeho manželka mala na krátky čas zdravotné problémy. "Som pozitívne zmýšľajúci človek a vždy sa pokúšam zo situácie vziať si ponaučenie do budúcnosti," prezradil a pokračoval: "Mám za sebou ťažké chvíle, keďže som nemal možnosť budiť sa s mojimi deťmi, venovať im svoj čas a počúvať ich. Našťastie už sme spolu a ja si užívam každučký okamih s nimi."

Z koronavírusu sa vyliečil aj futbalista Hannoveru 96 Jannes Horn, ktorý mal dva negatívne testy za sebou a ochorenie COVID-19 prekonal rovnako ako jeho spoluhráč Timo Hübers. Horn môže po dvoch týždňoch opustiť domácu karanténu a takisto aj všetci členovia nemeckého druholigového klubu, ktorí v nej boli po pozitívnych testoch dvoch hráčov. Informovala o tom agentúra DPA.


Tagy: Premier League Mikel Arteta

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA; TASR
Foto:
arsenal.com

DISKUSIA