Mladý reprezentant vo Fínsku predĺžil zmluvu: V tíme veria, že sa bude zlepšovať

Kristián PospíšilKristián Pospíšil Zdroj: TASR - Oliver Ondráš

BRATISLAVA - Slovenský hokejový útočník Kristián Pospíšil sa dohodol s fínskym klubom Lukko Rauma na predĺžení spolupráce o ďalšiu sezónu. Účastník tamojšej Liigy o tom informoval prostredníctvom svojho oficiálneho webu. Dvadsaťtriročný rodák zo Zvolena má za sebou vydarenú sezónu, ktorá mu priniesla nielen novú zmluvu, ale takisto aj premiérovú pozvánku do národného tímu SR.

Kristián Pospíšil odohral v drese s dvojkrížom na hrudi dva zápasy na domácom Kaufland Cupe a pomohol Slovensku k celkovému víťazstvu. Na klubovej úrovni nastúpil v predčasne ukončenej fínskej lige v 54 zápasoch, v ktorých si pripísal na konto 34 bodov (15+19), 20 plusových bodov a tiež 139 trestných minút. Svojimi výkonmi zaujal aj športového riaditeľa tímu Lukko Rauma Kalleho Sahlstedta.

"Kristián je zaujímavý chalan. Prišiel k nám na skúšku, pričom sme vedeli, že má talent. Očakávania neboli vysoké, ale záujem sa objavil len čo sme videli, aký je typom hráča. Istým spôsobom je výnimočný. Dokáže streliť gól z ničoho. Aj z nezaujímavej situácie môže za sekundu vytvoriť pre nás veľkú výhodu," vyjadril sa Sahlstedt na adresu 23-ročného ľavého krídelníka.

Hoci bol Pospíšil štvrtým najproduktívnejším hráčom tímu, Sahlstedt vidí v jeho prípade väčší potenciál. "Dosiahol výbornú bilanciu v prvej profesionálnej sezóne napriek tomu, že mal predtým zranenie. Preto sa domnievame, že budúca sezóna bude oveľa lepšia. Stále u neho existuje priestor na zlepšenie. Musí sa naučiť riešiť dôležité situácie a tiež sa sústrediť na udržanie vysokej úrovne svojej hry," dodal Sahlstedt.

Viac o téme: Lukko Rauma Kristián Pospíšil
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Oliver Ondráš
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články