Piqué, Ramos či Nadal: Španielske osobnosti spojili svoje sily na skvelú vec!

Gerard Piqué
Gerard Piqué

MADRID - Španielski futbalisti sa rozhodli spojiť sily s celebritami a na sobotu podvečer pripravili festival, ktorý organizuje španielska La Liga a cieľom je vyzbierať financie na podporu boja proti pandémii koronavírusu.

Účasť na akcii prisľúbili Gerard Piqué z FC Barceloba, Sergio Ramos z Realu Madrid, Jesús Navas z FC Sevilla a ďalší futbaloví hráči, pridal sa aj tenista Rafael Nadal. Z hudobného priemyslu podali podpornú ruku Aitana Moralesová, Alejandro Sanz, Francisco Beret, Luis Fonsi, tiež herečka Danna Paolová či hudobné skupiny Morat, Taburete.

Nepôjde o klasickú charitatívnu akciu na veľkom javisku, ale živé vysielanie prostredníctvom facebooku či youtubu. Všetci účastníci sa do akcie zapoja z domu.

"Len spolu môžeme uspieť v spájaní ľudí. Takto v nich môžeme ešte utvrdiť, že je dôležité zostať doma. Popri tom chceme zbierať prostriedky na nákup najpotrebnejšieho zdravotníckeho materiálu," informoval šéf La Ligy Javier Tebas.

Ešte pred vysielaním akcie sa podarilo vyzbierať 11 400 eur, predpoklad organizátora je však omnoho optimistickejší. Španielsko je jednou z najviac zasiahnutých krajín pandémiou ochorenia COVID-19. Pozitívny test malo v Španielsku už viac ako 72-tisíc osôb a viac ako 5600 z nich už chorobe podľahlo.


Tagy: Rafael Nadal Gerard Piqué Sergio Ramos Jesús Navas

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Joan Monfort

DISKUSIA