Dvojnásobná grandslamová šampiónka na to potrebovala pár dní: Takto Osaková vníma odklad olympiády

Naomi, o rok to vyjdeNaomi, o rok to vyjde Zdroj: SITA/AP/Lee Jin-man

TOKIO - Dvojnásobná grandslamová šampiónka Japonka Naomi Osaková je sklamaná, že v jej rodnej krajine sa v lete 2020 neuskutočnia olympijské hry.

Dôvodom je pandémia koronavírusu, ktorá zasiahla celý svet a výrazne ovplyvnila aj športové dianie na celej planéte. Jedným dychom však vyjadrila podporu odkladu hier na rok 2021. V sobotu na sociálnych sieťach napísala, že potrebovala "pár dní na to, aby dokázala sformulovať svoje myšlienky".

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) potvrdil preloženie OH v utorok. "Šport nás všetkých opäť zjednotí. Bude tu pre nás, ale teraz nie je ten čas," napísala tiež Osaková.

Prihovorila sa tiež obyvateľom Japonska: "Zostaňte silní, vydržte a v ten správny okamih ukážte svetu, aká krásna je naša vlasť."

Dvadsaťdvaročná Naomi Osaková mala byť v lete 2020 jednou z najsledovanejších domácich športovcov počas OH, bola totiž adeptkou na zisk medaily v ženskej tenisovej dvojhre. V septembri 2018 ovládla newyorský US Open a v januári 2019 aj Australian Open v Melbourne. Stala sa prvou ázijskou tenistkou na poste svetovej jednotky rebríčka WTA.

Viac o téme: Naomi Osaková
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Lee Jin-man
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články