Ancelotti je presvedčený, že kríza zásadne zmení život aj celý šport: Čakajú nás obmedzenia

Carlo AncelottiCarlo Ancelotti Zdroj: SITA/AP - Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Tréner futbalistov Evertonu Carlo Ancelotti očakáva, že nielen futbal, ale aj šport všeobecne čakajú po odznení pandémie koronavírusu úspornejšie časy. Taliansky kouč je presvedčený, že súčasná kríza svet zásadne zmení a futbalisti sa musia pripraviť okrem iného na nižšie platy, pretože v športe bude v blízkej budúcnosti menej peňazí.

"Všetci teraz prežívame život, na aký nie sme zvyknutí, a to nás zásadne zmení. Čakajú nás obmedzenia, futbalom počnúc," povedal Ancelotti, ktorý sa Evertonu ujal v decembri, pre denník Corriere dello Sport. "Dnes je prioritou zdravie a obmedzenie nákazy," dodal s tým, že termíny pre prípadné dohranie sezóny ho momentálne vôbec nezaujímajú.

Súčasné úvahy o znižovaní platov a odmien, ktoré niektorí ľudia označujú za predčasné, podľa neho čoskoro budú realitou. "Zmení sa celá ekonomika, a to na všetkých úrovniach. Televízne práva budú nižšie, hráči a tréneri budú zarábať menej. Aj vstupenky budú lacnejšie, pretože ľudia budú mať menej peňazí," predpovedá.

 Nový tréner Evertonu Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Anthony Devlin

Pokiaľ bude možné sezónu dohrať, Ancelotti bude podľa svojich slov pripravený. Vysmial sa úvahám, že tímy budú potrebovať po pauze minimálne tri týždne na prípravu. "To je falošný mýtus," vyhlásil a pripomenul sezónu 2006/07, v ktorej sa musel s Milánom po trestoch v korupčnom škandále Calciopoli na poslednú chvíľu prebojovať do Ligy majstrov z predkola.

"Musel som zvolať hráčov, ktorí ešte boli na dovolenke, pretože za štyri dni sme mali nastúpiť proti Crvenej Zvezde. Cafú priletel 24 hodín pred zápasom a odohral potom 90 minút," uviedol. "A spomeňte si, ako to potom dopadlo v máji," dodal s pripomienkou finálového triumfu Milána.

Viac o téme: Carlo Ancelotti Everton FC
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Kirsty Wigglesworth
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články