Špeciálny model za 9,5 milióna eur: Na svete sa vyrobí len 10 kusov, majiteľom má byť aj CR7

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

TURÍN - Hviezdny Cristiano Ronaldo si potrpí na luxus a výnimkou nie sú ani drahé autá, o ktorých sa bežnému smrteľníkovi môže iba snívať. Obzvlášť, ak ide o značku Bugatti.

Futbalista Juventusu si mal podľa najnovších informácií nemeckého periodika Bild a taktiež webu thesupercarblog.com zadovážiť nového tátoša. A to nie hocijakého. Má ísť totiž o model Centodieci, ktorých sa na celom svete vyrobí v limitovanej edícii iba 10 kusov. Cena jedného sa má pohybovať na úrovni 9,5 milióna eur.

Nový typ je považovaný za poctu legendárnemu Bugatti EB110 - Centodieci znamená v taliančine 110. Môže sa pochváliť 8-litrovým motorom W16 a výkonom 1600 koní. Zrýchliť z nuly na 100 km/h dokáže za 2,4 sekundy a môže dosiahnuť najvyššiu rýchlosť až 380 km/h.

Bild sa pýtal na CR7 priamo u výrobcu, ten ale jeho meno neprezradil, no zároveň nepopieral. Oficiálne sa to však aj tak dozvieme budúci rok, pretože až vtedy budú vozidlá majiteľom dodané. Päťnásobný víťaz Zlatej lopty už vlastní Bugatti Chiron a Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse ako súčasť svojej obrovskej zbierky, takže nové auto tejto značky by v jeho garáži prekvapením nebolo.


Tagy: Cristiano Ronaldo Bugatti Centodieci

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP Photo/Antonio Calanni

DISKUSIA