Japonská televízia oznámila nový dátum olympiády: MOV to označil za špekulácie

Olympiáda v Tokiu bola preložená na rok 2021
Olympiáda v Tokiu bola preložená na rok 2021

TOKIO - Odložené olympijské hry v Tokiu by mohli začať 23. júla 2021. Podľa japonskej štátnej televízie NHK je práve tento deň uprednostňovaným dátumom usporiadateľov pre slávnostné zahájenie, skončiť by hry mali 8. augusta.

Gigantická športová akcia by sa v takom prípade uskutočnila takmer presne rok po svojom pôvodnom termíne. Tento rok sa mali hry konať od 24. júla do 9. augusta, v minulom týždni boli ale odložené na budúci rok kvôli pandémii nového typu koronavírusu.

NHK sa odvoláva na informácie z organizačného výboru, podľa ktorých je júlový termín začiatku olympiády najpravdepodobnejší scenár. Šéf usporiadateľov Joširo Mori televízii povedal, že už v priebehu jedného týždňa by mohlo padnúť prvé rozhodnutie. O konkrétnom termíne ale nehovoril. "Hry by sa mali uskutočniť v lete, takže by sme mali premýšľať o čase medzi júnom a septembrom," povedal agentúre Kjódó.

Podľa amerického denníka New York Times už o danom letnom termíne panuje medzi japonskými usporiadateľovi a Medzinárodným olympijským výborom (MOV) zhoda. Paralympijské hry by sa potom mali uskutočniť od 24. augusta do 5. septembra 2021. MOV sa oficiálne nevyjadril, hovorca Mark Adams označil informácie za špekulácie.


Tagy: olympiáda Tokio koronavírus NHK

Zdroj:
ČTK
Foto:
Profimedia

DISKUSIA