Škriniarov spoluhráč ostro skritizoval vedenie Serie A: Naťahovali lano, pokiaľ sa len dalo

Diego Godín
Diego Godín

MILÁNO - Uruguajský futbalový obranca Diego Godín z Interu Miláno skritizoval vedenie Serie A za laxný prístup k šíriacemu sa koronavírusu. Podľa spoluhráča slovenského reprezentanta Milana Škriniara zareagovali predstavitelia talianskej ligy na nástup pandémie príliš neskoro.

"Cítili sme sa byť vystavení (nebezpečenstvu) až do poslednej minúty. Serie A sa snažila pokračovať v súťaži, až pokým sa situácia stala neudržateľnou," uviedol Godín v rozhovore pre ESPN. Najvyššiu taliansku súťaž prerušili z dôvodu pandémie nového koronavírusu 9. marca.

Deň predtým Inter prehral v šlágri s Juventusom 0:2, následne 12. marca mal pozitívny test na ochorenie COVID-19 obranca "starej dámy" Daniele Rugani. Podľa Godina boli silné tlaky, aby súťaž pokračovala, až pokým sa situácia nevymkla úplne spod kontroly.

"Naťahovali to lano, pokiaľ sa len dalo," vyhlásil skúsený stopér. "Zdravotný systém kolaboval, na jednotkách intenzívnej starostlivosti nie sú voľné postele, množstvo ľudí je v kritickom stave, ochorelo aj množstvo profesionálnych lekárov. A my sme hrali niekoľko týždňov, naďalej sme trénovali, hrali pred prázdnymi tribúnami, až pokým nemal pozitívny test hráč Juventusu a všetci futbalisti Juventusu museli putovať do karantény. Až potom zastavili ligu. Samozrejme, v tom zápase hrali aj ďalší, ktorí mohli byť infikovaní, takže nás dali do karantény úplne všetkých," dodal Godín.

Počet úmrtí na nový koronavírus v Taliansku stúpol na 10.023, čo je najviac zo všetkých krajín na svete. Počet ľudí, ktorí mali v Taliansku od začiatku krízy pozitívne výsledky testov na COVID-19, je 92.472. Celosvetovo je v 199 krajinách/územiach potvrdených viac než 665.000 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 30.800 osôb.


Tagy: Inter Miláno Diego Godín

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Petr David Josek

DISKUSIA