Minister športu navrhne predĺženie zákazu: Šport nie je len futbal a futbal nie je len Serie A

Vincenzo SpadaforaVincenzo Spadafora Zdroj: profimedia.sk

RÍM - Taliansky minister športu Vincenzo Spadafora navrhne predĺženie celoštátneho zákazu športových akcií do konca apríla. Najvyššia futbalová súťaž Serie A a ďalšie podujatia sú momentálne pozastavené do 3. apríla, ale podľa Spadaforu je pri súčasnom stave koronavírusovej krízy tento termín "reštartu" nereálny.

Návrh prednesie v pondelok a bude zahŕňať aj zákaz tréningu, keďže olympijské hry v Tokiu sú už odložené na budúci rok. "Šport nie je len futbal a futbal nie je len Serie A," zdôraznil Spadafora, ktorý uvoľní 400 miliónov eur pre amatérsky šport. Elitnú ligu v rozhovore pre periodikum La Republica upozornil, že po pandémii sa musí pripraviť na zmeny: "Veľké kluby žijú v bubline, hráčom vyplácajú astronomické mzdy. Musia pochopiť, že po kríze to takto nebude pokračovať."

V Serie A sa nehrá od 9. marca, pozitívny test na koronavírus malo minimálne pätnásť futbalistov najvyššej súťaže. Celkovo v Taliansku evidujú vyše 92.000 prípadov ochorenia COVID-19 a 10.023 obetí. Celosvetovo je v 199 krajinách/územiach potvrdených viac než 683.000 prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu 32.100 osôb.

Viac o téme: Vincenzo Spadafora
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články