Opustí Lipsko defenzívna hviezda? Nemecký gigant si ako náhradu vyhliadol mladého reprezentanta

Dayot Upamecano
Dayot Upamecano

LIPSKO - Futbalový klub RB Lipsko zrejme príde o svojho elitného obrancu Dayota Upamecana, ktorý pomýšľa na prestup. Bundesligový tím si zaňho už vyhliadol aj posilu do defenzívy. Podľa magazínu France Football by nástupcom Upamecana mohol byť Malang Sarr z OGC Nice. Reprezentantovi Francúzska do 21 rokov vyprší platnosť kontraktu v lete 2021.

Ak chce Nice za neho zinkasovať adekvátne odstupné, musí ho predať už v tomto roku. Nemecký Bild informoval, že Lipčania sa o Sarra zaujímali už počas uplynulého leta, ale vtedy sa im čiastka 20 miliónov eur zdala privysoká. Rovnako aj predstaviteľom ligového konkurenta z Borussie Mönchengladbach. Sarr už údajne odmietol štyri návrhy na predĺženie spolupráce, teraz by pre záujemcov mohol byť lacnejší.

Dayot Upamecano môže Lipsko opustiť v lete za fixne stanovené odstupné vo výške 60 miliónov eur. V auguste prišiel s ponukou na prestup londýnsky Arsenal, ale Lipsko ju odmietlo. Aj 21-ročný Upamecano je takisto ako Sarr zmluvne viazaný do roku 2021. Doterajšia snaha klubu RB o predĺženie kontraktu úspech nepriniesla.


Tagy: OGC Nice RB Lipsko Dayot Upamecano Malang Sarr

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
profimedia.sk; Video: Youtube

DISKUSIA