Argentínska ikona s odstupom času prehovorila: Real chcel zabrániť, aby som hral vo finále MS

Ángel Di María oslavuje gól
Ángel Di María oslavuje gól

PARÍŽ - Argentínsky reprezentant Ángel Di María odhalil, že jeho bývalý klub Real Madrid sa mu pokúsil zabrániť hrať vo finále Majstrovstiev sveta v roku 2014.

Ofenzívny záložník sa v tom čase zranil vo štvrťfinále proti Belgicku, ktoré Argentína vyhrala 1:0. Následné semifinále proti Holansku musel nútene vynechať, ale vo finále proti Nemecku chcel hrať za každú cenu. Bohužiaľ po neúspešnom kondičnom teste bola hviezda francúzskeho PSG vynechaná zo zostavy. Naliehania španielskeho Realu Madrid bol však podľa vlastných slov Ángel Di María pripravený ignorovať.
 
"Moja noha nebola úplne v poriadku, ale chcel som hrať. Nestaral som sa o nič, aj keby som už nikdy nemal hrať futbal. Real Madrid ma chcel predať a argentínskemu zväzu napísal list, v ktorom ich žiadali, aby som nehral, lebo moje zranenie by sa mohlo zhoršiť. Ten list som si ani neprečítal. Vedel som, že manažér Alejandro Sabella ma miluje a chce, aby som hral, ale pre tím hľadal len to najlepšie. Nakoniec namiesto mňa vybral Enza Péreza. Pre mňa to bol koniec sveta, môj úplny koniec," opísal náročné obdobie s odstupom času 32-ročný futbalista.
 
Argentína nakoniec finále prehrala a Di María prestúpil z Realu Madrid do Manchestru United, kde však pod taktovkou holandského kouča Louisa van Gaala neuspel. V ďalšom roku nasledoval presun do PSG, kde sa už technicky zdatný futbalista uplatnil. S francúzskym celkom siahol mimo ligových pohárov na tri majstrovské tituly.

Tagy: Real Madrid Argentína Ángel di María

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/mc
Foto:
SITA/AP - Christophe Ena

DISKUSIA