Slovenská hádzanárka sa rozhodla ostať vo Francúzsku: Chýba tu disciplína... Berú to na ľahkú váhu!

Martina Školková zo Slovenska (v strede vo výskoku)Martina Školková zo Slovenska (v strede vo výskoku) Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Koronavírus je v plnom "rozkvete", pribúda počet nakazených i počet obetí. V snahe predísť ohrozeniu svojich najbližších sa slovenská hádzanárka Martina Školková rozhodla neriskovať a zatiaľ zotrváva vo Francúzsku, kde už vyše desaťročie pôsobí na tamojšej ligovej scéne.

"Zostala som v Nice. Myslím si, že to bolo správne rozhodnutie, aj keď nie ľahké. Samozrejme, každý chce byť momentálne doma s rodinou, ale ja som tú moju nechcela vystavovať riziku a ohrozovať ju. Nariadili nám karanténu na 14 dní a tým pádom som to už nechcela riskovať. Stále čakáme na ďalšie kroky od kompetentných," pre agentúru SITA spojka hráčka OGC Nice Côte d’Azur Handball.

Aj v krajine galského kohúta sú prijaté viaceré opatrenia v boji proti pandémii. "Stále si myslím, že Francúzi to naďalej celkovo berú na ľahkú váhu. Veľa sa debatuje o tom, či sa chrániť alebo nie. Chýba im disciplína na plnenie nariadení napriek tomu, že sme v 14-dňovej karanténe, momentálne máme možnosť vychádzať z domu len na jednu hodinu denne, pohyb je obmedzený na jeden kilometer, navyše musíme mať pri sebe atestáciu, ktorá nám dovoľuje opustiť byt len v nevyhnutných prípadoch, ktoré sú tam uvedené. Večer po 22. hodine do 5. hodiny ráno je zákaz vychádzania. Skutočne je to zvláštna situácia aj pre mňa osobne. Človek vyjde von len v prípade, že si ide zabehať, do lekárne alebo na nevyhnutný nákup a aj to musíme byť osamote," priblížila situáciu 35-ročná spojka.

Prerušenie najvyššej francúzskej hádzanárskej súťaže prišlo v čase, keď Školkovej bývalý klub Dijon prestrihol Nice úspešnú sériu. "V lige sme ťahali celkom dobrú štvorzápasovú víťaznú šnúru, aj keď mám teraz pocit, že už je to večnosť. V tabuľke nám patrí 6. priečka. Máme zaistené miesto v play-off, čo bol náš cieľ. Teraz len čakáme, čo sa bude diať ďalej a či sa vôbec nejaká vyraďovacia časť odohrá. V odvetnej časti nám zostávajú ešte tri stretnutia. Už je to v rukách Francúzskej hádzanárskej federácie, aby rozhodla, či má zmysel dohrať súťaž," pokračovala Slovenka.

Napriek obmedzeniam sa Školková snaží pracovať aspoň na fyzickej kondícii, keďže hádzanárske tréningy nie sú momentálne možné. "Dostali sme tréningový plán a už je na nás, aby sme sa udržovali vo forme. Tréner je s nami v kontakte, zaujíma sa, či sme všetky v poriadku a zdravé. Moje súčasné dni sú viac-menej rovnaké - nejako sa premotať, niečo si navariť, Netflix. Samozrejme, tiež sa trochu hýbať, cvičiť a robiť niečo pre seba. A to sa stále opakuje," dodala štvornásobná najlepšia hádzanárka SR.

Viac o téme: OGC Nice Martina Školková
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články