Najprv chránil zdravie hráčov, teraz rieši výplaty: V tejto otázke hľadáme plošné riešenie

Prezident hráčskej asociácie v Taliansku Damiano Tommasi
Prezident hráčskej asociácie v Taliansku Damiano Tommasi

RÍM - Talianska futbalová únia (AIC) v pondelok rokovala s klubmi zo Serie A o možnom znížení platov pre hráčov. Šíriaci sa koronavírus v krajine ohrozuje možnosť dokončenia sezóny a viaceré kluby sa obávajú finančných problémov.

Stretnutie bolo zároveň reakciou na to, že taliansky minister športu Vincenzo Spadafora v nedeľu predĺžil zákaz konania športových podujatí v krajine do konca apríla. "Existuje obava, že ligová sezóna sa skončila," vyhlásil prezident AIC Damiano Tommasi.


"Preto musíme čeliť problémom súvisiacich s jej predčasným ukončením zo športového hľadiska i z formálneho vzhľadom na zmluvy. V otázke zníženia platov hľadáme plošné riešenie," oznámil a zároveň informoval, že dohoda Juventusu Turín s hráčmi o znížení platov neovplyvní podobu návrhu.  

V Taliansku evidovali v pondelok napoludnie takmer 98.000 prípadov nakazenia koronavírus a vyše 10.000 úmrtí. Informovala agentúra DPA.

Akcie Juventusu stúpli po oznámení o znížení hráčskych platov

Akcie talianskeho futbalového šampióna Juventusu Turín na milánskej burze stúpli po tom, ako hráči súhlasili so znížením platov v čase pandémie koronavírusu. Klub by podľa medializovaných správ mohol ušetriť okolo 90 miliónov eur, akcie "starej dámy" vzápätí stúpli takmer o osem percent. Informovala o tom agentúra SID. Okrem Juventusu sa na milánskej burze obchoduje aj s akciami rímskych klubov Lazia a AS, ich hodnota od začiatku koronavírusovej krízy klesla.


Tagy: Serie A Vincenzo Spadafora Damiano Tommasi AIC

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Alessandra Tarantino

DISKUSIA