Šéf pražskej Sparty bol pozitívne testovaný na koronavírus: Keď som to zistil, ovládla ma panika

Daniel Křetínský
Daniel Křetínský

BRATISLAVA - Ochorenie Covid-19 nerozlišuje pohlavie, rasu, spoločenské postavenie či zamestnanie. Pred ním sú si všetci rovní. Obeťou nákazy koronavírusom je aj šéf futbalového klubu AC Sparta Praha Daniel Křetínský. Úspešný podnikateľ potvrdil pozitívny test v exkluzívnom rozhovore pre denníky E15 a Blesk.

"Testovali ma pre podozrenie na prítomnosť koronavírusu vo svojom okolí. Všetci ostatní, ktorí sa podrobili testu vrátane jediného človeka, od ktorého by som to priamo mohol dostať, mali negatívny výsledok. Ja pozitívny," prezradil pre E15 Křetínský, ktorý nemal žiadny z príznakov ochorenia - ani teplotu či kašeľ, iba ľahkú nádchu.

Predseda predstavenstva Sparty je od 12. marca v izolácii a dodržuje prísne pravidlá. "Keď som to zistil, ovládla ma panika, že som nakazil veľké množstvo ľudí. Obtelefonoval som všetkých, s ktorými som sa stretol doma i v zahraničí. Celkom išlo o 27 osôb, všetci boli negatívni," prezradil Křetínský.

Nakazenie svojho šéfa nespôsobilo v Sparte poplach, jej zamestnanci aj tak využívajú tzv. home office. "Sparta je bez ohľadu na to v karanténe, ktorá je určená plošným nariadením vlády. Máme uzavreté oba areály a pracujeme z domu," informoval sport.cz šéf komunikačného oddelenia klubu z Letnej Ondřej Kasík.


Tagy: Sparta Praha Daniel Křetínský

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA, sport.cz
Foto:
Profimedia

DISKUSIA