Situácia v Žiline šokovala futbalovú verejnosť: Takto to vidí Únia ligových klubov

Prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák
Prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák

ŽILINA - Futbalový klub MŠK Žilina bude od 1. apríla v likvidácii. Jedným z dôvodov mala byť neochota hráčov A-tímu pristúpiť počas pandémie koronavírusu k zníženiu platov. Klub o tom informoval v pondelok na svojej oficiálnej internetovej stránke. Riadiaci orgán najvyššej súťaže Únia ligových klubov tvrdí, že situácia v Žiline nemá momentálne žiadny vplyv na regulárnosť Fortuna ligy.

Riadiaci orgán najvyššej slovenskej súťaže Únia ligových klubov tvrdí, že likvidácia MŠK Žilina nemá momentálne žiadny vplyv na regulárnosť Fortuna ligy. "Futbalový klub MŠK Žilina nám oznámil skutočnosť, že akcionár klubu rozhodol o vstupe akciovej spoločnosti do likvidácie. Rozhodnutie o vstupe do likvidácie je čisto súkromná záležitosť akcionára MŠK Žilina, ktoré ÚLK musí rešpektovať. Čo je však dôležité, toto rozhodnutie nemá momentálne žiadny vplyv na počet účastníkov Fortuna ligy ako aj na jej regulárnosť, nakoľko vedenie MŠK Žilina deklarovalo, že bude dodržiavať všetky svoje platné záväzky vzniknuté platnou a účinnou zmluvou o účasti v najvyššej futbalovej súťaži. ÚLK na základe tejto skutočnosti vytvorila právny dohľad nad plnením zmluvy, ktorý bude denne koordinovať s likvidátorom MŠK Žilina," uvádza sa v stanovisku ÚLK.

MŠK Žilina vznikol v roku 1908 a patrí medzi najúspešnejšie slovenské kluby. Žilinčania sú sedemnásobní majstri Slovenska (2002, 2003, 2004, 2007, 2010, 2012, 2017), viac titulov získal len Slovan Bratislava. V roku 2012 sa MŠK Žilina stal víťazom Slovenského pohára, vo vitríne má aj štyri trofeje za triumf v Superpohári (2003, 2004, 2007, 2010).

V sezóne 2008/2009 účinkovali "šošoni" v skupinovej fáze Pohára UEFA. O dva roky neskôr sa predstavili v hlavnej fáze Ligy majstrov, v konkurencii Chelsea Londýn, Spartaka Moskva a Olympique Marseille skončili bez bodu na poslednom mieste F-skupiny.


Tagy: ÚLK MŠK Žilina Fortuna Liga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Jakub Kotian

DISKUSIA