Prvú lastovičku ohlásila už aj KHL: Potvrdená nákaza koronavírusom, má ho aj manželka

Mike Pelino
Mike Pelino

BRATISLAVA - Už aj ruská Kontinentálna hokejová liga (KHL) má pozitívny test na koronavírus. Ochorenie COVID-19 však nepotvrdili u žiadneho z hráčov. Nakazil sa ním známy kanadský tréner Mike Pelino, ktorý v sezóne 2019/2020 viedol hráčov Lokomotiv Jaroslavľ. Informáciu priniesol portál kxan36news.com.

Šesťdesiatročný kouč pôsobí v KHL už od leta 2013. Najprv viedol Metallurg Magnitogorsk, potom Avangard Omsk a zatiaľ naposledy spomenutý Lokomotiv Jaroslavľ. Pelino sa do rodnej Kanady vrátil 13. marca po vypadnutí jeho zverencov v 1. kole play-off KHL s Jokeritom Helsinki. Ochorenie lekári potvrdili aj u jeho manželky Kimberley.

"Cítime sa dobre a dúfam, že to najhoršie už máme za sebou a skoro sa zotavíme," uviedol Pelino. Ruský Lokomotiv vyjadril rodine svojho kormidelníka podporu. "Aktuálne je kouč Michael doma a dostáva potrebnú lekársku pomoc. Sme v kontakte aj s jeho agentom, aby sme sa informovali o situácii. V týchto ťažkých dňoch celej Mikovej rodine vyjadrujeme veľkú podporu," informoval klub.

Kontinentálnu hokejovú ligu sa rozhodli najprv prerušiť tesne pred štartom 2. kola bojov o Gagarinov pohár a po vynútenej pauze prišiel aj verdikt v podobe úplného zrušenia sezóny bez vyhlásenia šampióna.


Tagy: Lokomotiv Jaroslavľ Mike Pelino

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
Profimedia

DISKUSIA