Vynikajúce správy z tábora Eintrachtu, nakazení sa cítia lepšie: Veľmi rýchlo si prešli tým najhorším

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Profimedia

FRANKFURT - Dvojica futbalistov Eintrachtu Frankfurt ako i dvaja zamestnanci nemeckého klubu, ktorí mali pozitívny test na nový koronavírus, robia pri liečbe progres. Uviedol to športový riaditeľ bundesligistu Fredi Bobic.

"Sú na tom skutočne dobre, veľmi rýchlo si prešli tým najhorším. Jeden zo štvorice nemá už žiadne symptómy," povedal pre portál hessenschau.de Bobic, podľa ktorého by zastavená najvyššia nemecká súťaž mohla v máji alebo júni znovu pokračovať. "To je náš deklarovaný cieľ," vyhlásil.

Vedenie Eintrachtu nezverejnilo mená nakazených hráčov. Už po prvom prípade urobili celému mužstvu testy, podrobili sa im aj členovia realizačného tímu a viacerí zamestnanci klubu. Po vyhodnotení všetkých 60 testov potvrdili nákazu u dvoch pracovníkov klubu.

V Nemecku evidovali v utorok ráno vyše 66.000 prípadov ochorenia COVID-19, 645 ľudí zomrelo. Celosvetovo je v 199 krajinách/územiach potvrdených viac ako 787-tisíc prípadov nákazy novým koronavírusom SARS-CoV-2, podľahlo mu vyše 37.800 osôb.

Viac o téme: Fredi Bobic Bundesliga Eintracht Frankfurt
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články