Slovenský hokej predsa len nemá žiadneho majstra: Banská Bystrica prišla o titul!

Hráči Banskej BystriceHráči Banskej Bystrice Zdroj: Facebook - HC 05 Banská Bystrica

BANSKÁ BYSTRICA - Koronavírus postupne kosil jednu ligu za druhou. Jednou z prvých, ktorej sezónu predčasne ukončil, bola slovenská Tipsport Liga. Tesne pred začiatkom play-off sa situácia zhoršila natoľko, že sa vedenie rozhodlo sezónu nie len pozastaviť, ale úplne zrušiť. Za majstra bola vyhlásená Banská Bystrica, ktorá bola v priebežnej tabuľke jasne prvá. Play-off je však úplne iná súťaž, v ktorej sa môže stať hocičo. Pridelenie majstrovského titulu rozdelilo spoločnosť na dva tábory. Druhý Slovan a tretie Košice neboli s rozhodnutím spokojní, hoci dostali strieborné, v respektíve bronzové medaily. Po veľkom tlaku sa nakoniec rozhodlo SZĽH titul odobrať a ukončiť ročník bez majstra. Podobné riešenie našli aj okolité súťaže.

Stanovisko zverejnené na oficiálnej stránke HC '05 iClinic Banská Bystrica:

"Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) nám svojím rozhodnutím prostredníctvom riadiaceho orgánu Tipsport ligy – ligovej rady, dňa 12.3. 2020 udelil titul majstra SR v predčasne ukončenej sezóne 2019/2020.
SZĽH rozhodnutím svojho výkonného výboru dňa 31.3.2020 zrušil rozhodnutie ligovej rady z čoho vyplýva, že nebudeme držiteľmi titulu za túto sezónu.

Rozhodnutie akceptujeme a sme radi, že ukončilo traumatizáciu najmä športovej verejnosti, vyvolanú svojím prvým rozhodnutím. Rýchla, okamžitá a pohotová reakcia výkonného výboru SZĽH zabránila znevažovaniu mena nášho klubu a vytváraniu dojmu, že sme si titul pridelili sami.

Faktom však ostáva, že sme trojnásobní majstri SR v ľadovom hokeji. Počas tejto predčasne ukončenej sezóny sme do toho dali všetko a môžeme len skonštatovať – VYHRALI SME ČO SA DALO! Vyššia moc rozhodla, že sme nemohli vyhrať všetko, čo sme chceli.

Ďakujeme fanúšikom a partnerom za podporu počas celej sezóny. Jedna menšia traumatizácia spoločnosti sa skončila, teraz sa už môžeme všetci sústrediť na reálne problémy, ktoré nám aktuálne spôsobuje pandémia. Veríme však, že prijaté opatrenie zaberú, budeme sa všetci aj naďalej správať zodpovedne a čoskoro sa opäť stretneme na štadiónoch pri kvalitnom hokeji."

Viac o téme: HC '05 iClinic Banská Bystrica
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Facebook - HC 05 Banská Bystrica
  • Zdroj: športky

Súvisiace články